de tachtigjarige leen van der slik 23 tekeningen voor de bovengenoemde af leveringen van het tijdschrift Basteria. Hij verricht zijn tekenwerk met het uiterste geduld. Als hij eenmaal beslist heeft welk exemplaar hij zal kiezen van de schelpen soort die behandeld wordt, volgen zeker een dag ofvierwerk. Hijiszogelukkig nog een vaste hand te hebben. Dat, zo ver klaart hij met nadruk, is een eerste nood zaak; verder een timmermansoog en goed materiaal. Hij werkt met potlood, goed licht en soms een optisch tekenim- strument, daar het vaak om zeer kleine soorten gaat. Het voornaamste is echter, dat hij als schelpendeskundige weet wel ke kenmerken hij moet laten uitkomen. Bij het tekenen naar de natuur laat hij echter ook beschadigingen en onvolkomenhe den niet buiten beschouwing. Mochten de vele schelpenliefhebbers zich reeds gelukkig achten met de eerste serie van de "Fossielenatlas" (zoals de publicatie algemeen wordt aangeduid), die onder redactie stond van C. O. van Regteren Altena, A. Bloklander en L. P. Pouderoyen, nu kunnen wij hun het blijde moment toewensen dat de tweede serie voltooid zal zijn. Geregeld verschijnen de afleveringen, thans onder redactie van de schelpendeskundige en tekenaar A. W. Janssen en de tekenaar en schelpen deskundige L. van der Slik. Om met Van Regteren Altena te spreken: "Zo het beiden gegeven mag zijn hopen wij van harte dat de auteurs erin zullen slagen dit veel omvattende en fraaie werk te mogen afmaken. Zij zullen daarmede een werk van blijvend grote waarde heb ben geleverd op wetenschappelijk en kunstzinnig niveau. Voor Zeeland zal het een stuk fraaie documentatie zijn op het terrein van de natuurhistorie in geschrift en, vooral, in beeld." De gegeven afbeeldingen zijn voorbeelden van de in afleveringen verschenen systematische weten schappelijke beschrijvingen in het tijdschrift „Bas teria" van de Nederlandse Malacologische Vereni- 9'ng- j 'j /a/i a stertc/or.-

Zeeuws Tijdschrift | 1980 | | pagina 25