mededelingen 89 De bijeenkomsten van de Werkgroep Geo logie worden gehouden te Domburg, Pizze ria, Groentje 11 te 20.00 uur. WERKGROEP MUZIEK De Werkgroep kan terugzien op een zeer geslaagd seizoen van activiteiten. Zeer bij zonder was het laatste concert waarin Frans Karei Adriaanse, Ferenc Hutyra en Leen de Broekert een uitvoering gaven van het Mu- sikalisches Opfer van Johann Sebastiaan Bach, een zeer bijzondere compositie die ho ge eisen stelt aan de uitvoerenden. Alle hul de voor de fraaie vertolking van dit meester werk. In het volgende nummer volgen me dedelingen over de activiteiten in het nieu we seizoen. Wij maken de leden van de Werkgroep en het Genootschap echter gaarne attent op de cyclus orgelconcerten in de Lutherse Kerk te Middelburg deze zo mer. Het Duyschot-Müller orgel in deze kerk behoort tot de fraaiste historische in strumenten in de provincie en het is verheu gend dat de Lutherse Gemeente ook dit jaar weer een concertreeks organiseert. 4 juli: Wim van Beek, 's-Gravenhage; 11 ju li: David Collyer, Amsterdam; 18 juli: Leen de Broekert, Middelburg; 25 juli: Bram Beekman, Middelburg; 1 augustus: Gert Oost, Bunnink; 8 augustus: Jan Klein Bus- sink, Deventer; 15 augustus: Stoffel Gunst, 's-Heer Arendskerke; 22 augustus: Jos Ver poorten, Middelburg. Aanvang van de concerten, 20.00 uur. BENOEMING LEDEN In de ledenvergadering van 22 mei werden onderstaande nieuwe leden benoemd. Wij wekken onze leden op steeds attent te wil len zijn op het voordragen van nieuwe le den. Een groter ledental maakt meer en nieuwe activiteiten mogelijk! 1. Altena, ir. D., Middelburg 2. Bakker, mevr. dr. N., Veere 3. Bergen, B. M. F. van, Middelburg 4. Beun, J., Middelburg 5. Bouwens, R. J. W., Middelburg 6. Broeksma, F. A., Middelburg 7. But, A. J., Blijham (Gr.) 8. Butler, dr. I., Burgh-Haamstede 9. Damme-Boone, C. M. van, Middelburg 10. De Cocker, ir. M., Breskens 11. Dozy, ing. P., Den Haag 12. Geluk, ir. G. J., Delft 13. Gent, drs. J. J., Vlissingen 14. Hartog, drs. C., Middelburg 15. Hendriks, drs. G. J., Middelburg 16. Hendriks-Sevink, G. M., Middelburg 17. Heyse-Pous Koolhaas, mevr. A. A., Middelburg 18. Hofman, W. H., Vlissingen 19- Huiskes, dr. A. H. L., Yerseke 20. Jilleba, F. H., Middelburg 21. Jonkheer, A., Oostkapelle 22. Kerllen, dr. C. H., Hilversum 23. Klaassen, mr. W. H., Zierikzee 24. Koch, H. W. A., Middelburg 25. Lammers, drs. F., Vlissingen 26. Leentvaar, ir. J., Middelburg 27. Loosen, ir. J. van, Vlissingen 28. Luijt, drs. W. M., Goes 29. Meij, B. M. de, Utrecht 30. Milliano, O. de, Sluis 31. Mol, C., Bennekom 32. Mol, J. J., Kapelle 33. Oostinga, D., Vlissingen 34. Pon, A. N. du, Middelburg 35. Putte, ir. A. L. van de, Retranchement 36. Rooij, G.J. de, Vlissingen 37. Sasburg, H. G. F., Vlissingen 38. Schout, J. W., Middelburg 39. Smit, W. de, Oostkapelle 40. Snoey, ir. J., Middelburg 41. Steffers, drs. H., Veere 42. Stroo, mevr. M. M., Middelburg 43. Veenstra, J. J., Middelburg 44. Vliet, C. M. van der, Serooskerke 45. Kraay, drs. A. J. van, Middelburg. PORTRET VAN HET GENOOT SCHAP II. Bestuurlijke inrichting. In de vorige aflevering hebben we een over zicht van de huidige organisatie in het voor uitzicht gesteld. Alvorens aandacht te beste den aan afzonderlijke onderwerpen laten we hier eerst een beschouwing over de struc tuur van het Genootschap volgen. De in richting van het Genootschap ligt veran kerd in de Wet, zoals de statuten worden aangeduid. In de beleidsnota is hieraan een aantal elementen toegevoegd, welke in een nieuwe wet zullen worden opgenomen. Het fundament van iedere vereniging is het lid maatschap. Het Genootschap kent hier we liswaar nog ballotage, maar het is meer uit praktisch dan principieel oogpunt dat deze wordt gehandhaafd. De ervaring heeft ge leerd dat voordracht een regelmatige aanwas van nieuwe leden garandeert. Ook eigen aanmelding is mogelijk, en in beide gevallen benoemt de ledenvergadering. De vereisten voor het lidmaatschap zijn het onderschrij ven van de doelstellingen en het voldoen van een minimale jaarlijkse contributie. Voor wie een grotere financiële bijdrage zou willen leveren staat het begunstigerschap open. Daarbij geeft men jaarlijks een veel voud van de contributie. De doelstellingen van het Genootschap zijn het beoefenen en verbreiden van weten schap en kennis, inzonderheid van en in Zeeland. Deze simpele formule omvat een breed scala van activiteiten: het verrichten van onderzoek, de uitgave van publicaties, de conservatie en uitbreiding van verzame lingen op velerlei gebied: van fossiele been deren tot prenten en tekeningen voor de Ze- landia Illustrata. Een zo omvangrijk takenpakket eist een grote werkzaamheid. Aangezien het Ge nootschap niet over een vaste staf van perso neel kan beschikken wordt de oplossing ge vonden in het principe van spreiding van werkzaamheden en taken. Wanneer velen vanuit hun eigen vakgebied en werkkring een hoeveelheid tijd ter beschikking stellen kan veel werk worden verzet. Deze sprei ding van taken wordt in hoofdzaak gevon den in de vorming van werkgroepen en commissies. Het Genootschap kent werk groepen voor het beoefenen van een bepaal de tak van wetenschap. De Werkgroepen kennen een eigen lidmaatschap contributie en activiteiten. Zij mogen eigen bezittingen beheren, maar het eigendomsrecht berust bij het Genootschap. Op deze wijze houden centrifugale en centripetale krachten elkaar in evenwicht. Aan de Werkgroepen zal af zonderlijk aandacht worden besteed. De commissies dienen voor het verrichten van speciale werkzaamheden die kunnen uit-eenlopen van het adviseren in bestuurlij ke of wetenschappelijke aangelegenheden tot het uitvoeren van speciale taken. De be langrijkste commissie is op dit moment de Commissie tot Redactie van de Encyclope die van Zeeland, een project waar vele ton nen mee gemoeid zijn en het grootste ooit door het Genootschap ondernomen. De kernredactie van de Encyclopedie vergadert wekelijks, de voltallige redactie maande lijks. Zij heeft een staf van vijf medewerkers tot haar beschikking voor administratieve en redactionele werkzaamheden. Vele tien tallen auteurs werken mee aan het project. Dit „magnum opus" nadert zijn voltooiing

Zeeuws Tijdschrift | 1980 | | pagina 25