mededelingen en zal hopelijk het volgend jaar kunnen ver schijnen. Belangrijk is ook de Redactie van het Ar chief van het Genootschap. Het Archief is de voortzetting van de verhandelingen die in de 18e en eerste helft 19e eeuw het licht zagen. Sedert 1903 verscheen het Archief zonder onderbreking. Vooral de laatste ja ren is het uitgegroeid tot een kloek jaarboek dat zijn weg vindt naar bibliotheken over de gehele wereld. De redactie is samengesteld uit personen van diverse disciplines: ge schiedenis, archeologie, taal en letterkunde en biologie. De redactie onderhoudt contact met onderzoekers in het gehele land, beoor deelt ingezonden bijdragen en stimuleert medewerkers teneinde te voorzien in lacu nes, die voor het geschiedkundig onder zoek en andere terreinen nog zeer talrijk zijn. Terecht is in een van de ledenvergade ringen het Archief eens betiteld als het we tenschappelijk visitekaartje van het Genoot schap. Dan zijn er nog een aantal zakelijke advies commissies. De financiële adviescommissie adviseert over het financiële beleid, boek houdkundige zaken, beleggingen en soort gelijke zaken waar specifieke deskundige ad viezen noodzakelijk zijn. Met het oog op de steeds grotere jaaromzet is besloten tot ac countantscontrole, zodat de vroegere kas- commissie is opgeheven. Tenslotte is er nog de onlangs ingestelde commissie voor de verkoop van de uitga ven. Deze heeft tot taak te adviseren over de verkoop en heruitgave van publikaties van het Genootschap, de prijsstelling en wat hier verder mee samenhangt. Vooral nu een teruggang is waar te nemen bij de uitgeverij en is het van belang dat het Genootschap evenals andere verenigingen daarin voor ziet. Ook hier dus een belangrijke commis sie. In een volgende aflevering aandacht voor de Werkgroepen en hun inrichting.

Zeeuws Tijdschrift | 1980 | | pagina 26