mededelingen 183 PORTRET VAN HET GENOOT SCHAP V. De Werkgroep Geologie De Werkgroep Geologie (aanvankelijk Werkgroep Palaeontologie) werd opge richt op 12 januari 1966 te Domburg. De Werkgroep stelt zich ten doel de geologie, inzonderheid van Zeeland te beoefenen, de kennis daarvan te verbreiden en de belang stelling daarvoor aan te moedigen. Deze doelstellingen worden door tal van activitei ten gerealiseerd. Zo zijn er tweemaandelijk se bijeenkomsten met lezingen of ter uitwis seling van wederzijdse kennis en ervaring op het gebied van de Geologie. Ook organi seert de Werkgroep excursies in en buiten Zeeland. Een zeer belangrijke taak is echter het opsporen, verzamelen en beschrijven van fossielen, en het beheer van de vondsten en schenkingen die eigendom zijn van de Werkgroep. Een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van de Werkgroep was het be sluit van de ledenvergadering van 20 mei 1980 waarbij de verzorging van de fossielen verzameling van het Genootschap, in bruik leen bij het Zeeuws Museum, aan de Werk groep werd opgedragen. Op voortvarende wijze zijn sindsdien de werkzaamheden ter hand genomen. De verzameling staat onder beheer van de Provinciaal Archeoloog ir. J. A. Trimpe Burger terwijl de wetenschappe lijke verantwoordelijkheid berust bij drs. M. Borghouts. Onder deskundige leiding van een preparateur van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort werden proeven genomen met repareren en impregneren door middel van arcbeoderm. Dit is een verdunde PVC-oplos- sing, welke slechts in de open lucht kan worden toegepast. Hiervoor kon gebruik worden gemaakt van de kleine binnenplaats van het depot aan de Balans. De aldus be handelde voorwerpen worden opnieuw ge registreerd waarbij wordt uitgegaan van de oorspronkelijke nummers uit het stam boek. Bij het in gebruik te nemen kaart systeem zullen voldoende fotografische af beeldingen aanwezig zijn. Alles wordt ten slotte systeemsgewijs opgeslagen in het de pot van het Museum. Alhoewel nog geruime tijd nodig zal zijn om de gehele verzameling in goede staat te brengen kan in de naaste toekomst gebruik worden gemaakt van de wetenschappelijke gegevens, waarbij vooral het educatieve ele ment een rol kan spelen. Leden van het Genootschap die belangstel ling hebben voor de Werkgroep Geologie kunnen zich als lid melden bij het secreta riaat: Churchill-laan 2,4333 BC Middelburg. De contributie bedraagt f 10,- per jaar. Herstelwerkzaamheden in het depot aan de Balans. DELFT Registreren en fotograferen door leden van de Werkgroep.

Zeeuws Tijdschrift | 1980 | | pagina 23