mededelingen 34 derzoek". Lezing met dia's uit de Zelandia II- lustrata. Cyclus: „De historicus en zijn bron nen VIII". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. maandag 30 maart: Lezing door dr. P. K. van Daalen over „De tapijten van de Statenzaal in het Zeeuws Museum". Cyclus: „Zeeland aan het begin van de opstand tegen Spanje IV". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 2 april: Juridische Werkgroep. Lezing door mr. D. F. Vos, hoofd Bureau Ruimtelijke Ordening van de Provinciale Griffie, over „De Juridische- en Beleids aspecten van de Planologie in Zeeland". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. zaterdag 11 april: Passieconcert door het Bevelands Kamer koor onder leiding van Henk Harinck. Koorkerk Middelburg, 20 uur. LEDENVERGADERING 2 DECEM BER Beleidsplan vastgesteld Een zeer belangrijk besluit nam de ledenver gadering van 2 december met de vaststelling van het beleidsplan. Nadat in 1979 de be leidsnota tot stand kwam, met een globale inventarisatie van taken en een schets voor de toekomstige structuur van het Genoot schap is nu in het beleidsplan aandacht be steed aan de inhoudelijke aspecten van het beleid. Het beleidsplan bestaat uit drie de len. In het eerste komen de diverse vakge bieden aan de orde, in het tweede worden de activiteiten bezien naar categorieën, en in het derde volgt een beschouwing over de or ganisatie en de middelen vereist voor de ver wezenlijking. Voor vele sectoren wordt een nieuw beleid geformuleerd, met name waar het Genootschap reeds van ouds werkzaam is geweest: de uitgave van publicaties met betrekking tot Zeeland, de beschrijving en het toegankelijk maken van de boeken en handschriftenverzameling, de aanvulling en uitbreiding van de Zelandia Illustrata, de aanvulling en catalogisering van de cultuur- en natuurhistorische verzamelingen in het Zeeuws Museum. Daarnaast zijn er de nodi ge activiteiten beraamd door de Werkgroe pen, zoals speciale historische uitgaven en projecten door de Werkgroep Historie en Archeologie, onderzoeks- en studieprojec ten van de Juridische Werkgroep, het verza melen en bestuderen van geologische voor werpen door de Werkgroep Geologie, de productie van grammofoonplaten en de aan schaf van historische instrumenten door de Werkgroep Muziek. In verband met deze werkzaamheden is een eigen huisvesting voor het Genootschap dringend gewenst. Gezien het belang zal de tekst van het com plete beleidsplan worden opgenomen in het Archief 1980 dat dit voorjaar zal verschijnen. Aan de realisering van het plan kunnen alle leden daadwerkelijk meehelpen: hetzij door zich beschikbaar te stellen voor de werk zaamheden zoals de registratie van de verza melingen, of aan projecten ter voorberei ding van publicaties, dan wel door extra fi nanciële bijdragen, het aanbrengen van le den of begunstigers, het bevorderen van subsidieverlening etc. Alleen wanneer ieder zijn schouders onder het program zet kan het gestelde doel worden bereikt. Vaststelling begroting De ledenvergadering hechtte zijn goedkeu ring aan de begroting voor 1981 en sprak zich daarbij uit voor een nieuw systeem voor de vaststelling van de contributie. De erva ring is dat door de inflatie steeds een tekort groeit, dat de extra baten van ledenwerving te niet doet. Teneinde dit in de toekomst te vermijden is besloten de contributie te kop pelen aan het prijsindexcijfer, zodat de kostenstijgingen automatisch worden opge vangen en de extra aanwas van nieuwe leden ten goede komt aan uitbreiding van de be staande of ondernemen van nieuwe activi teiten. Voor 1981 is de contributie vastge steld op 60,-. In de begroting is rekening gehouden met de beleidsvoornemens zoals die in het beleidsplan zijn vastgelegd. Er is ruimte voor bijzondere projecten, voor de Zelandia Illustrata is een begrotingspost op gevoerd terwijl voor bestedingen van voor bijgaande aard zoveel mogelijk bezuiniging zal worden nagestreefd. Commissie Universitaire Contacten De ledenvergadering besloot op voorstel van het bestuur tot instelling van een Com missie Universitaire contacten. Deze com missie, aanvankelijk ontstaan uit het overleg met de Erasmusuniversiteit te Rotterdam, verzocht in verband met uitbreiding conti nuering van de werkzaamheden opname als commissie van ons Genootschap. De leden vergadering sprak zich uit voor contacten met meerdere universiteiten en hogescho len, zo mogelijk ook in België en verzocht de samenstelling van de commissie zonodig aan te passen. In de commissie hebben zit ting: mr. J. J. van der Weel, voorzitter, ir. J. Zuurdeeg, secretaris en als leden: drs. M. Beinema, mr. J. P. Boersma, mr. F. G. A. Huber, ir. H. P. van Heel, drs. J. C. dejong, drs. A. H. J. Mutsaers, dhr. L. A. C. Soeters, dhr. F. A. van Spanje, en dr. D. van der Wel. Wij heten de nieuwe commissie van harte welkom binnen ons Genootschap en wen sen haar een vruchtbare arbeid toe. Het be leidsplan van de commissie, dat door de le denvergadering werd goedgekeurd is in het beleidsplan van het Genootschap opgeno men. Schenking Zoals reeds in de ledenvergadering werd me de gedeeld ontving het Genootschap het vorig jaar een kostbaar stuk zilverwerk van een lid dat onbekend wenst te blijven. Het betreft een zilveren koelvat vervaardigd door de Middelburgse zilversmid Arnoldus Wilot, in 1806 geschonken door de commis sarissen van de Wisselbank te Middelburg aan Pieter Ackermans jr. ter gelegenheid van diens 40-jarig jubileum als boekhouder van deze bank. Dit is een uitermate waardevolle aanwinst voor de collectie zilver in de verza melingen van het Genootschap die nog ver re van compleet is. Ook op deze plaats wil het Bestuur namens de leden gaarne zijn er kentelijkheid uitspreken voor dit prachtige geschenk.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 36