mededelingen 35 Nieuwe leden In de ledenvergadering werden de volgende nieuwe leden benoemd. Het is verheugend dat zovelen toetreden. Wij wekken de leden van harte op voort te gaan met de acquisitie. Spreiding van de basiskosten over een gro ter ledenbestand maakt ruimte vrij in de be groting zodat meer en nieuwe activiteiten kunnen worden ondernomen. 1. J. A. Brandenburg, Zierikzee 2. J. F. Borghouts, Rotterdam 3. A. M. Ie Clercq, Wissenkerke 4. J. van Damme, Eede 5. ir. J. Dijckmeester, Den Haag 6. drs. R. Dijckmeester, Den Haag 7. ir. R. Eelkema, Goes 8. A. F.J. M. Egter van Wissekerke, Laren 9. jvr. L. I. Garschagen-Berg, Veere 10. mevr. C. J. Geluk, Zierikzee 11. dr. F. M. Gerritzen, Wassenaar 12. prof. ir. J. H. van Ghesel Grothe, Delfgaauw 13. mr. J. Gmelich Meyling, Kapelle 14. dr.J. Hamaker, Burgh 15. A. C. van der Have, tandarts, Aerdenhout 16. mevr. H. G. Hekman, Oostkapelle 17. ir. M. J. van der Hoff, Oostkapelle 18. drs. R. C. Hol, Middelburg 19- ir. G. S. van Holthe tot Echten- Barbas, Den Haag 20. ir. B. de Hoop, Middelburg 21. P. Janzen, arts, Middelburg 22. A.J.Jobse, Middelburg 23. jhr.J. de Jonge van Campens- nieuwland, Wörthsee/Steinebach 24. mevr. M. E. Jongejan, Middelburg 25. C.Joziasse, Vrouwenpolder 26. mr. A. de Kam, Vlissingen 27. dr. S. Knigge, Voorschoten 28. A. Koole, Driebergen 29. mr. C. L. M. Lambrechtsen, Bilthoven 30. A. Meijer, Middelburg 31. ing. R. J. van der Meulen, Vlissingen 32. ing. A. L. Mieras, Lewedorp 33. J. J. Minnaar, Middelburg 34. C. J. Mol, Terneuzen 35. G. E. Muller van Suijlekom, Burgh-Haamstede 36. drs. J. M. A. van Nassau, Vlissingen 37. J. P. Neeteson, Philippine 38. N. J. Nelissen, Vlissingen 39. ir. H. A. Nuhoff, Middelburg 40. drs. A. H. Paape, Amstelveen 41. L. Pot, Wassenaar 42. J. D. W. Rombouts, Middelburg 43. mevr. E. W. Romijn, Goes 44. C. Rooker, Vlissingen 45- M. J. de Roos, Middelburg 46. ing. J. van Rooyen, Middelburg 47. ing. F. G. M. Roskam, Goes 48. mr. A. C. de Ru, Middelburg 49- drs. ing. C. A. R. Seij, Heinkenszand 50. ir. R. G. Sisouw de Zilwa, Veere 51. prof. dr. F. H. Sobels, Noordwijk 52. R. Soesman, Zierikzee 53. R. Stracx, Kortgene 54. ir. G. C. Streefkerk 55. ir. A. Tiktak 56. J. G. P. C. Tiggelman, Middelburg 57. F. C. C. Baron Tuyl van Seroos- kerken, Uddel 58. drs. W. Verhage, Oostkapelle 59. ir. H. A. Q. Verhees, Vlissingen 60. ing. H. Verheij, Zierikzee 61. mevr. drs. C. M. Verkroost, Capelle a/d IJssel 62. A. C. W. van der Vet, Renesse 63. J. F. de Vin, Rotterdam 64. B. Voskuyl, Dordrecht 65. A. L. M. van Waesberghe, Waalre 66. drs. J. A. van Werkum, Middelburg 67. P. van Westen, Kloetinge 68. J. L. de Wildt, 's-Heerenhoek 69- drs. S. E. Willems-Geldof, Almelo 70. J. H. E. Witte, Middelburg 71. A. Wolters, Haamstede 72. mevr. L. A. Wondergem, 's-Gravenpolder 73. H. J. Zuidervaart, Middelburg 74. P. N. Th. Zuydweg, Vlissingen WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Nehalennia Het septembernummer van Nehalennia is grotendeels gewijd aan de tentoonstelling over de Munt van Zeeland. Het bevat verder een tweede artikel van mevr. De Jonge over de Kerk in Brouwershaven, waarin ruime aandacht wordt besteed aan de huismerken op de zerken en de vloertegels. Mevr. Van den Broecke-de Man geeft een voorproefje van haar onderzoek naar het dialect in het land van Axel. Ook in dit nummer weer een verslag van de beantwoording van de vra genlijst voor het dialectonderzoek. Het decembernummer opent met een bij drage van de heer J. P. B. Zuurdeeg over de havens van Tholen. Mevr. De Jonge schreef een derde artikel over de kerk te Brouwers haven terwijl in het archeologisch nieuws het jaarverslag over 1979 van de provinciaal archeoloog ir. J. A. Trimpe Burger is opge nomen. Verder bevat het nummer weer de nodige interessante bijdragen op het gebied van de Zeeuwse dialecten. Losse nummers van Nehalennia zijn verkrijgbaar voor/4,-, te bestellen bij de penningmeester van de Werkgroep B. Oele, Vroonlandseweg 3b, Kapelle. Men kan zich abonneren op Neha lennia voor 15,- per jaar. Ledenvergadering Op dinsdag 16 september hield de Werk groep haar jaarlijkse ledenvergadering. In het huishoudelijk gedeelte waren de voor naamste agendapunten enige nieuwe benoe mingen. Ir. J. A. Trimpe Burger werd geko zen als bestuurslid in plaats van de heer G. A. C. van Vooren die wegens benoeming tot secretaris van Aardenburg zijn zetel ter be schikking stelde. De heer J. Kluiver werd herbenoemd tot voorzitter van de Werk groep. Een hartelijk welkom aan ir. Trimpe Burger, die met name zal zorg dragen voor activiteiten op het terrein van de archeolo gie. Een woord van dank ook op deze plaats aan de heer Van Vooren die vele jaren deel heeft uitgemaakt van het bestuur. In de Re dactie van Nehalennia werd in de vacature van drs. R. L. Koops benoemd de heer drs. R. Hol, chartermeester aan het Rijksarchief in Zeeland. Beleidsplan Aan de realisering van het beleidsplan van het Genootschap zal de Werkgroep een be langrijke bijdrage moeten leveren. Zeer veel arbeid is vereist voor de registratie van de verzamelingen, het bijeenbrengen van gege vens uit inventarissen en oud-archief en lit teratuur, die als basis zullen moeten dienen voor het samenstellen van stambladen van alle eigendommen van het Genootschap. De bestaande groep indicering van het oud archief van het Genootschap verklaarde zich reeds bereid om mee te werken, maar kan nog versterking gebruiken. Het betreft zeer interessante arbeid, waarbij men met belang rijk materiaal te maken krijgt. Gaarne opga ve van nieuwe medewerkers bij het secreta riaat van de werkgroep: P. J. Bos, St. Pie terstraat 38, Middelburg, tel. 01180-12767.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 37