adriaan jacobus van der weel College Gedeputeerde Staten 1 959 op de stoep van Dam 6, Middelburg. V.l.n.r. M. J. van Poelje, ir. G. M. Dikötter, mr. A. J. van der Weel, mr. dr. A. J. J. M. Mes, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, A. Schout, C. Philipse, mr. J. M. Pilaar - griffier. Middelburger Er zijn weinig Middelburgers die zo van hun stad hielden als Van der Weel. Nog op 17 mei 1980 legde hij daarvan getui genis af in de burgerzaal van het stad huis, veertig jaar na het bombardement van de stad. Met zijn toen broze gestalte en zachte stem verhaalde hij over de meidagen 1940. "En ook herinneringen uit de oorlogsda gen, die aan het bombardement vooraf gingen: de bom, die eerder viel bij de Eigenhaardstraat, de soldaten, die na de gevechten van de Peel met de Pinkster dag op de stoepen van onze huizen ver slagen neerzaten, de evacuatie van vrou wen en kinderen naar plaatsen buiten de stad, nog vóór de komst van de duitsers. En misschien ook nog het beeld van het enige huis, dat bij de toren overeind was blijven staan, dat een bord droeg, dat daar goede brandstoffen waren te krij gen!... En vandaag zijn we samen in de burger zaal van het gerestaureerde stadhuis, de burgerzaal, die - anders dan vroeger - open voor de burgerij, het stadhuis dat nog meer ons huis is geworden. Op deze dag kunnen we zeggen, dat we diep in de put hebben gezeten, maar, zonder een latijnse spreuk te gebruiken, weer boven water zijn gekomen. Advocaat Hoe heeft hijzelf meegewerkt om de stad te herbouwen! Burgemeester mr. dr. J. van Walré de Bordes vroeg hem als ad ministrateur van de Stichting Herbouw Middelburg te willen optreden. Hij ac cepteerde deze moeilijke taak, die gedu rende de oorlog het grootste gedeelte van tijd in beslag nam, maar zijn advoca tuur hield hij aan. Meester in de rechten is hij heel zijn leven gebleven. Op 13 mei 1921 slaagde hij cum laude voor het doc toraal examen rechten aan de universi teit van Amsterdam. In het najaar deed hij zijn intree op het advocatenkantoor van mr. P. Dieleman toentertijd één van de grootste advocatenkantoren in Zee land. Gekleed in een donkerblauw cos- tuum, maakte hij de indruk een serieus en bescheiden jongeman te zijn, aldus een getuigenis van een halve eeuw later. Op 14 december 1921 werd Van der Weel beëdigd als advocaat en procu reur. Bij zijn 50-jarig jubileum als advocaat is

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 8