'T IS MAER IS PRAETE De blanke Piet Mr. J. F. G. Schlingeman, ex-gedeputeerde en Eerste Kamerlid voor de VVD heeft zich tegen de vaste Westersche/deverbinding gekeerd. Daarmee legt hij ons de verplichting op nogmaals op dit onderwerp terug te komen. Wat de aan dacht vraagt is de argumentatie. Het nieuwe konijn dat Financiën uit de hoed tovert aldus de senator, is de rentedrempel van tien procent. Omdat zodoende de zwarte Piet aan Zeeland wordt doorgeschoven ziet zegsman er niets meer in. Wie de zwarte Piet aanvaardt neemt de verantwoordelijkheid. De Piet is dan gewit en eigenlijk een joker geworden. Poker Dezelfde volksvertegenwoordiger verklaart zich accoord met kernenergie, omdat erin aller heren landen al zo vele kerncentrales aanwezig zijn. Geldt dat argument dan niet voor vaste oeververbindingen? Geef ons dan maar een brede maatschappelijke discus sie, in plaats van joker of poker. De Schelde aan de ketting (1) Mr. Chr. van Krimpen, Eerste Kamerlid voor de PvdA stelde tijdens een debat in ons Hogerhuis: als Antwerpen niet wil meewerken aan een regeling voor het LPG-vervoer moet er maar een ketting over de Honte worden gespannen. Indien dat in 1985 zou kunnen zou dat een mooie herdenking van 1585 zijn. Maar haalt Antwerpen 7985 nog De Schelde aan de ketting (2) De Stichting Energie Apparatuur Nederland heeft gerapporteerd over de vaderlandse ketelbouw. Deze zou bij Stork-Hengelo moeten worden geconcentreerd. Bij de Kon. Mij. „De Schelde"zou dit rendabele bedrijfsgedeelte waarin 365 man werkt groten deels moeten verdwijnen. Toch drijft het verliesgevende bedrijf in Hengelo op subsi dies. Politieke economie meer dan economische politiek. Het grondvlak en de vierde macht De Kaderwet specifiek welzijn, nog in ontwerp, beoogt het welzijnswerk naar het geo grafische grondvlak te brengen. Het huidige systeem van verzorging met zijn centralis me en onmondigheid en afhankelijkheid van de cliënten zou moeten verdwijnen. Aan de souvereiniteit van solistisch opererende departementale goeroes dreigt een einde te worden gemaakt. Gevolg: een breed verzet onder de auguren en het zelf genomen ontslag van de vroegere directeur van het Zeeuwse Opbouworgaan, drs. KI. Laansma, die met de decentralisatie was belast. De vierde macht is niet klein te krijgen. De val van het Festival Het Holland Festival zal zich in 1981 voornamelijk tot de Randstad beperken met eni ge programma 's onder andere in Middelburg. De oorzaken zijn gelegen in het gebrek aan belangstelling in de regio en in de bezuinigingswoede van gemeente en provincies. Ook theaters gaan hieronder lijden. Dit stukje specifiek welzijn dreigt er steeds bekaai der van af te komen. Tenzij het gecentraliseerd wordt? Van Zeeland

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 26