schets van het jongste verleden van het middelburgs gymnasium 117 In het schooljaar 1972-1973 werd het onderwijs in alle afdelingen beperkt tot vijf dagen (maandag t/m vrijdag). Huisvesting. Ik teken hierbij aan dat: 1. de administratie ondergebracht is in de conrectorskamer van het gebouw St. Pieterstraat; 2. de dakloze conrector liefderijk door ondergetekende is opgenomen in zijn kamer, wat klimatologische moeilijkheden met zich brengt. Niet het psycholo gisch klimaat, dat is uitstekend; het fysieke echter vraagt een middensituatie tussen tropische warmte, die de één, en de tintelende maar helaas koude en tochtige atmosfeer, die de ander verkiest. Reeds één schuifraam is aan deze 'controverse' ten onder gegaan; 3. de situatie in het gebouw St. Pieterstraat moeilijker wordt, doordat alle lessen tekenen en scheikunde, vrijwel alle lessen handvaardigheid en een groot aantal lessen lichamelijke oefening daar zijn geconcentreerd. Het is namelijk het enige gebouw met goed geoutilleerde lesruimte voor die vakken; 4. de accommodatie voor de leraren in het gebouw St. Pieterstraat te kort schiet. In de leraarskamer is plaats voor 22 stoelen; er zijn veelal zo'n 35 personen, die er gebruik van willen maken... Er is géén garderobe en slechts één toilet. Deze laatste handicap veroorzaakt soms frustraties, vooral als wat comtemplatief aangelegde figuren er gebruik van maken en hoog-gemotiveerde kandidaatge bruikers niet (meer) over de vereiste sprintcapaciteiten beschikken. mitteerden, de mondelinge examens af nemen, gebeurtenissen op hoog niveau. Alle examenkandidaten ontvingen hun diploma. In 1975 werd ook voor het vak latijn het schoolonderzoek ingevoerd, hoe een hooggeleerde beoordeling te vervangen door een equivalent exa men? Rector Kuiper werd in 1976 gepensio neerd. Hij werd opgevolgd door conrec tor Vader. In dezelfde tijd werd het Gym nasiumgebouw overspoeld door andere vwo leerlingen een gevolg van het sys teem van gecombineerde vwo lessen. De Gymnasiale leraarskamer werd leslo kaal en.door de verhuizing van conciërge Tiersen kon eveneens zijn slaapkamer voor dat doel worden ingericht. De over gang van olie naar gasgestookte verwar ming luidde een nieuwe époque in. Op 8 februari 1978 werd de nieuwbouw van de Stedelijke Scholengemeenschap officieel geopend. Het gebouw was reeds in oktober 1977 door de docenten en leerlingen in gebruik genomen. Het vertrek uit de Latijnse Schoolstraat heeft een eind gemaakt aan vele Gymnasiale tradities. Het gedemonstreerde rouw- vertoon door de leerlingen is significant. Het nieuwe Nihil verloor zijn zelfstandi ge status, de doop werd 'vermeden' en de kleinschaligheid van scholen was van een andere tijd geworden. Het wordt moeilijk het Gymnasium in het nieuwe gebouw te herkennen, alleen Hermes in de centrale toren op de derde verdieping herinnert aan een roemrijk verleden. Het Gymnasium is niet dood! VERANTWOORDING: Documentatie archief Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg. Archief DeWitte, verzameling ego-documenten be treffende periode 1 960-e.v.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 19