'T IS MAER IS PRAETE De redactiesecretaris Dolf Snel heeft bedankt als lid van de redactie van het Zeeuws Tijd schrift. Zijn werkzaamheden voor de PZC legden dermate beslag op zijn tijd, dat hij zich genoodzaakt zag dit besluit te nemen. Wij betreuren maar respecteren zijn beslissing. Het secretariaat wordt voorlopig door de eindredacteur verzorgd. Grap In letters van circa twee meter stond op 5 juli op de Veerse Gatdam geklad: Ons bin glad nie b/ie mee die kernenergie. Als toevoeging: afz. W. Don. Commentaar van de verantwoordelijke actiegroep: een grap. Zo weten wij er nog een - Horizonvervuiling, afz. actiegroep. Imjajgo Het instituut voor maatschappelijk gericht onderzoek (IMGOJ krijgt geen subsidie van de Staten. Bedoeling was dit subsidie door te geven aan onafhankelijke instituten ten behoeve van kritisch onderzoek. De provinciale instellingen zouden te afhankelijk zijn van de beleidsvoerende instanties, die immers het IMA GO van het establishment mee torsen. Wim Kan zei eens: onafhankelijk zijn is geen idee hebben van wie je allemaal afhankelijk bent. Dat sloeg toen op de Telegraaf. Dissident Het Zeeuwse PvdA Eerste Kamerlid ir. J. Mol heeft op de valreep van de nieuwe ver kiezingen bedankt als lid van de Senaat. Hij gaf twee redenen op. Het kernenergie- en het abortusbeleid van zijn partijgenoten staan hem niet aan. Landelijk trekt zoiets geen aandacht. Daarvoor moet je bijvoorbeeld Kappeyne van de Copello - WD Tweede Kamerlid - heten en in de Randstad wonen. Beide en andere abdicaties en non-abdicaties hebben iets gemeen. Politiek engagement beperkt je vrijheid. Tussen de hete adem van de achterban en de koude douche van de apparatsjiks is het onaan genaam vertoeven. Dissidenten en loyalisten hebben een moeilijk bestaan. Kamper vijg Het Kamper ui heeft een concurrent gekregen. In Oostburg woedt een politieke twist. Wethouder T. deponeerde een paardevijg op de stoep van CDA -raadslid Van S. T. deed het in commissie met enkele andere raadsleden. Hoeperdepoep lag op de stoep omdat Van S. in zijn actie om hondetegels en -toiletten aan te leggen niet is geslaagd. Van S. heeft overigens zo'n tegel wel voor zijn deur geplaatst. Buren noteerden het nummer van de Mercedes waarmee de vijg was aangevoerd en dat leidde naar T. Uit protest zag Van S. af van een officieel etentje dat T. zou voorzitten. De vijg is - samen met de tegel - op kosten van T. opgeruimd door gemeentewerken. Er is geen proces-verbaal opge maakt. Voor dat soort dingen klimmen we niet in de pen zei de waarnemend groeps commandant. Journalisten kunnen zich daaraan echter niet onttrekken. Vraag: hoe liggen de stemverhoudingen? Commentaar: waarom in hemelsnaam geen hondedrol? Intramurale sores Het artikel van dr. Pel en de bijdragen over het Middelburgs Gymnasium zijn van bovenlokale betekenis. De regionale ziekenhuis-animositeiten zijn weer actueel zij het meer in extra- dan in intramurale zin. Voor het onderwijs lijkt altijd te gelden dat de weg beter is dan de herberg, zelfs al zit daar Van Kemenade achter de stamtafel. Jammer dat de sociale geschiedenis van het gym niet aan de orde komt, behoudens dat Tange (en zijn voorganger Mos) streed tegen discriminatie. Een raadsverslag uit het midden van de jaren dertig vermeldt dat twee leden zich verzetten tegen het drempel- cijfer 7 in plaats van 8 voor het verkrijgen van gratis schoolboeken. Voor het gymna sium waren zij daar niet mee accoord. De raad week. Beide raadsleden zouden het probleem nog in het curatorium bespreken waarvan er één lid en één president was. Intra- en extramuraal een stukje van de standenmaatschappij van de hoofdstad. Van Zeeland

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 30