Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ALGEMENE INFORMATIE De mededelingen staan onder redactie van drs. J. H. Kluiver, secretaris van het Genoot schap. Redactieadres, tevens adres van het secretariaat van het Genootschap: Abdij 9, 4331 BK Middelburg. Doelstellingen van het Genootschap Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen stelt zich ten doel de wetenschap en kennis, inzonderheid in en van Zeeland te beoefenen en te verbreiden. Het tracht dit doel te verwezenlijken door het organiseren van lezingen en excursies, de uitgave van publicaties en het instand houden en uitbreiden van wetenschappe lijke en cultuurhistorische verzamelingen, met name in relatie tot Zeeland. Deze doel stellingen en de belangeloze medewerking van de leden worden tot uitdrukking ge bracht met de emblemen en zinspreuken: „Non sordent in undis" - zij (de kunsten en wetenschappen) worden niet geminacht in Zeeland - en „Calcar honos" - de eer is een aansporing. Lidmaatschap Het lidmaatschap staat open voor ieder die bereid is de doelstellingen te helpen verwe zenlijken en de jaarlijkse contributie te beta len. De contributie bedraagt thans f 60,- per jaar. Behalve de convocaties ontvangen le den het jaarboek en het Zeeuws Tijdschrift. Leden genieten korting op de uitgaven van het Genootschap. Het Genootschap kent voorts de volgende Commissies en Werk groepen: Encyclopedie van Zeeland Deze commissie is belast met de samenstel ling van de Encyclopedie van Zeeland, die zijn voltooiing nadert. Het secretariaat is ge vestigd: Dam 22, Middelburg. Redactie Archief Het „Archief, Mededelingen van het Konin klijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen" is het jaarboek van het Genoot schap. Het omvat jaarlijks circa 200 pagina's artikelen betreffende Zeeland. Voor even tuele bijdragen stelle men zich in verbinding met de secretaris van de Redactie: drs. R. L. Koops p/a Rijksarchief in Zeeland, St. Pie terstraat 38, Middelburg. Commissie Universitaire Contacten De Commissie Universitaire Contacten heeft tot taak het contact met de Nederland se Universiteiten en Hogescholen te bevor deren met het doel hun werkzaamheid in, en in relatie tot Zeeland te stimuleren. Het secretariaat wordt gevoerd door ir. J. Zuur deeg, Seislaan 7, Middelburg. Werkgroep Historie en Archeologie Deze werkgroep houdt zich met name bezig met geschiedkundig onderzoek. Jaarlijks vindt een aantal lezingen plaats en er zijn di verse onderzoeksprojecten. Voor lidmaat schap of nadere informatie wende men zich tot de secretaris P. J. Bos p/a Rijksarchief in Zeeland, St. Pieterstraat 38, Middelburg. Nehalennia Nehalennia is het mededelingenblad van de Werkgroep Historie en Archeologie en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek. Het verschijnt ieder kwartaal en bevat artikelen op het terrein van de geschiedenis, archeologie, dialect en volkskunde van Zee land. Ieder nummer bevat voorts een vra genlijst voor het dialectonderzoek. Leden van de Werkgroep en de Vereeniging ont vangen Nehalennia gratis. Een abonnement kost f 17,50 per jaar. Juridische Werkgroep De Juridische Werkgroep organiseert lezin gen op het gebied van het recht of de rechts geschiedenis. De Werkgroep heeft een aan tal onderzoeksprojecten. Voor lidmaat schap en nadere informatie stelle men zich in verbinding met de secretaris: mr. H. A. Witsiers, J. van Hoofkwartier 14, Middel burg. Werkgroep Geologie De Werkgroep Geologie organiseert lezin gen en excursies op het terrein van de geolo gie. Daarnaast houdt zij zich bezig met het verzamelen van geologische voorwerpen en het prepareren en beschrijven van de pa leontologische verzameling van het Ge nootschap. Voor het lidmaatschap en nade re informatie kan men zich richten tot de secretaris mevr. T. N. Rijkse-Kesteloo, Seis- dam 12, Middelburg. Werkgroep Muziek De Werkgroep Muziek stelt zich ten doel de authentieke muziekbeoefening dat wil zeg gen het uitvoeren van muziek met behulp van historische muziekinstrumenten vol gens de oorspronkelijke uitvoeringspraktij ken. Dit doel wordt verwezenlijkt door het organiseren van concerten en lezingen en de uitgave van grammofoonplaten. Voor lid maatschap en nadere informatie kan men zich wenden tot de secretaris: drs.J. H. Klui ver, Gortstraat 46, Middelburg. Commissie Zelandia Illustrata Deze commissie ressorteert onder de Werk groep Historie en Archeologie en heeft tot taak de uitbreiding van de Historisch Topo grafische Atlas van het Genootschap - een verzameling van meer dan 10.000 kaarten, prenten en tekeningen betreffende Zeeland - te bevorderen. Voor aanbiedingen of schenkingen van foto's of tekeningen kan men zich in verbinding stellen met de voor zitter van de commissie de heer L. A. DeWitte, Seisdam 24, Middelburg, telefoon 01180-29797. Schenkingen Het Genootschap aanvaardt gaarne schen kingen en legaten ten behoeve van de verza melingen, te weten: de Zelandia Illustrata, de Munten- en Penningenverzameling, de Boeken- en Handschriftenverzameling, de Archeologische, Geschiedkundige, Kunst historische, Volkskundige en Natuurhisto rische verzamelingen. Schenkingen zijn tot een waarde van f 10.000,- vrij van schen kingsrechten; de getaxeerde waarde van de geschonken goederen is fiscaal aftrekbaar. Ook geldelijke schenkingen en legaten ter bevordering van de doelstellingen zijn uiter mate welkom. Begunstigers Voor degenen die extra willen bijdragen aan de verwezenlijking van de doelstellingen van het Genootschap bestaat de mogelijk heid toe te treden als begunstiger. Men be taalt dan naar keuze een veelvoud van de contributie. Het begunstigerschap staat open voor natuurlijke personen en rechts personen. De extra gelden komen uitslui tend aan speciale doeleinden ten goede, met name de verzamelingen.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 33