mededelingen 132 LEDENVERGADERING 10 JUNI Wisseling conservatorschap In de ledenvergadering van 10 juni stelde drs. G. R. Heerebout wegens drukke werk zaamheden zijn functie ter beschikking. In zijn plaats werd als lid van het Algemeen Be stuur met als speciale opdracht het conserva torschap over de verzamelingen benoemd de heer L. A. DeWitte. De voorzitter bracht de heer Heerebout dank voor het vele werk dat hij voor het Genootschap verrichtte. Ook hier maken wij gaarne van de gelegen heid gebruik de heer Heerebout hulde te brengen voor zijn werk als conservator. In 1972 maakte hij deel uit van de commissie belast met het onderzoek naar de toestand van de verzamelingen van het Genootschap. Mede naar aanleiding hiervan werd hij in 1977 tot conservator benoemd toen deze functie op voorstel van de Werkgroep Hi storie en Archeologie werd ingesteld. Naast het conservatorschap vertegenwoordigde de heer Heerebout het Genootschap in het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift en in dat van de Stichting Zeeuws Museum. Een hartelijk welkom voor zijn opvolger de heer L. A. DeWitte, die reeds enige jaren voor het Genootschap zitting heeft in het bestuur van de Museumstichting. Overige benoemingen De ledenvergadering wees de heerj. M. Mo raal, bestuurslid van de Werkgroep Geolo gie, aan ter benoeming in het bestuur van de Stichting Zeeuws Museum. In het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift werd benoemd de heer A. Teunis. De heer B. Oele werd aangewezen als opvolger van de heer Heere bout in de commissie voor de verkoop van de uitgaven. Nieuwe leden Ook in deze vergadering werd een aanzien lijk aantal nieuwe leden benoemd. Het is zeer verheugend dat het ledental de afgelo pen tijd snel stijgt. Hierdoor wordt het mo gelijk het beleid, zoals dat in de voorgaande ledenvergadering werd vastgesteld, in af zienbare tijd te realiseren. Wij wekken de leden van harte op om voort te gaan met de acquisitie. 1. dr. A. W. Ampt, 's-Gravenpolder 2. H. C. Baarens, Goes 3. drs. G. J. Beijen, Middelburg 4. M. J. A. Beilo, Vlissingen 5. J. P. Bekker, Oostkapelle 6. C. Bevelander, Amstelveen 7. ir. A. C. Binnendijk, Oostkapelle 8. J. J. Blommaart, Culemborg 9. ir. J. den Boer, Middelburg 10. mr. G. T. R. Borgers, Axel 11. P. A. Bouwense, Oostkapelle 12. mr. H. J. Bouwman, Vlissingen 13. J. P. M. Brand, Maarn 14. Fr. Buysse, Nijmegen 15. ir. J. W. Daamen, Oost-Souburg 16. J. Deïst, Noordwelle 17. G. van Dijke, Zeist 18. F. H. Dolleman, Koudekerke 19. P- van der Endt, Monster 20. B. H. Frese, Burgh-Haamstede 21. ing. M. C. Geldof, Middelburg 22. E. L. Germs-Baarens, Zoetermeer 23- A. Goedhart, Middelburg 24. mevr. A. A. E. Goedhart-Dronkers, Middelburg 25. ir. S. J. de Graaf, Oostkapelle 26. dr. P. W. de Haas, Kapelle 27. drs. L. F. Hamel, Oostkapelle 28. S. J. Heijning, Amsterdam 29. ing. J. Hirdes, Axel 30. J. op 't Hof, Kapelle 31. J. Hoogendoorn, Domburg 32. ir. J. Huisman, Goes 33- P. J. Hupkes, Middelburg 34. mevr. J. W.Jansen van Wigmont, Wassenaar 35. drs. K. Jiskoot, Goes 36. prof. dr. M. de Jonge, Leiden 37. G. H. Jonkers, Middelburg 38. ing. C. Kalverboer, Middelburg 39. J. A. Klompe, Sint-Philipsland 40. J. M. M. Kok, Driewegen 41. J. Koster, Alkmaar 42. drs. A. M. J. de Kraker, Zaamslag 43. A. J. Lavooij, Biggekerke 44. J. Leppink-van Geest, Ede 45. ir. J. Liek, Vlissingen 46. J. P. J. Lokker, Maarssen 47. A. Lous, Westkapelle 48. J. A. A. Louws, Middelburg 49. P. H. E. M. de Meijer, Nijmegen 50. J. A. M. Melissen, Eindhoven 51. E. Menco, Middelburg 52. ir. D. Meyaard, Leiden 53- mevr. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, Burgh-Haamstede 54. R. W. J. Ochtman, Zierikzee 55. Openbare Bibliotheek Oost-Souburg, Oost-Souburg 56. Openbare Bibliotheek Vlissingen, Vlissingen 57. J. Roose, Koudekerke 58. mevr. A. E. de Ru-van der Zee, Oostka pelle 59. G. Ruitenbeek, Rheden 60. J. de Ruiter, Kloetinge 61. drs. H. L. F. Saeijs, Heinkenszand 62. ir. M. Sanders, Oostkapelle 63. C. Sanderse, Veenendaal 64. mevr. S. C. Scheurleer-van Beeck Cal- koen, Rotterdam 66. J. H. Stam, Goes 67. H. Uitterhoeve, Monster 68. drs. J. A. Verboon, Utrecht 69. ir. E. J. H. Verspuij, Domburg 70. ir. Th. A. J. Vette, Vrouwenpolder 71. D. C. de Vlieger, Middelburg 72. ir. A. P. Vos, Vlissingen 73. ir. A. B. Wilbrink, Sas van Gent 74. mevr. C. Zuijdweg-van Dorst, Vlissingen Lezingenprogramma De lezingencyclus van het Genootschap zal ditmaal de Vaste Oeververbinding Wester- schelde tot onderwerp hebben. Daarnaast zullen nog enige afzonderlijke lezingen wor den gehouden. Op het moment dat deze copij ter perse gaat is het definitieve pro gramma nog niet bekend. Dit zal medio augustus worden rondgezonden met de aan kondiging voor de excursie. Excursie De excursie, die dit jaar zal plaatsvinden op zaterdag 12 september, is gericht op West- Vlaanderen. Na een bezoek aan Sint-Anna ter Muiden is het eerste reisdoel Brugge, met een koffiepauze te Damme. Van daar wordt de tocht vervolgd naar het zuiden. In Kok- sijde zal de ruïne van de Abdij ter Duinen worden bezichtigd waarna in Veurne een theepauze zal worden gehouden. Het defini tieve programma met meer bijzonderheden over de te bezoeken musea zal medio augus tus aan de leden worden toegezonden. Nieuwe Wet De ledenvergadering hechtte zijn goedkeu ring aan het door het bestuur ingediende ontwerp voor een nieuwe wet van het Genootschap. Deze was noodzakelijk in verband met de invoering van het nieuwe verenigingsrecht. Van de gelegenheid is ge bruik gemaakt om de wet tevens aan te pas sen aan de desiderata vastgelegd in de beleidsnota en het beleidsplan van het Ge nootschap. De voornaamste wijzigingen ten opzichte van de voorgaande wet zijn als volgt: a. de benoemingsprocedure van leden is vereenvoudigd. De benoeming door de

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 34