ieder zijn boek 188 Provinciale Bibliotheek interieur Lange Delft in 1 924. Verwoesting Lange Delft, in het midden de Provinciale Bibliotheek. staan van personeelsuitbreiding. Sinds 1 976 zijn er maar weinig banen in deze sektor bij gekomen. Gevolgen Deze snelle ontwikkeling van het biblio theekwerk had natuurlijk vergaande gevolgen. Gebouwen werden te klein, uitbreidende diensten konden niet lan ger bemand worden. Hoe was de situa tie in Middelburg? De Openbare bibliotheek had haar ge bouw in de Molstraat in 1 965 volledig gerestaureerd en uitgebreid. Toen had men echter nog niet kunnen voorzien welke groei de bibliotheek zou gaan doormaken. Nog geen tien jaar na de verbouwing zat de bibliotheek weer tot de nok toe voll De discotheek groeide in nog kortere tijd uit haar jasje. De beperkte ruimte onder de muziekbibliotheek kon in 1980 worden ingeruild tegen een iets ruimere huisvesting aan de Lange Viele. Een echte oplossing van het ruimte probleem kon dit niet genoemd wor den. De Provinciale Bibliotheek worstelde eigenlijk al sinds 1960 met ruimtege brek. Steeds konden bepaalde oplos singen tijdelijk verlichting brengen. Zo werd in 1 969 een groot deel van de kol- lektie afgestoten aan twee nieuwe bi bliotheken, de eerder genoemde Mu ziekbibliotheek en de Vlissingse Tech nische Bibliotheek Zeeland. Nog geen vijf jaar na deze ingrijpende verhuizing moesten enkele afdelingen, zoals binderij, besteladministratie en katalogiseerafdeling, in een ander ge bouw ondergebracht worden. Een groot deel van het boekenbezit moest snel volgen. Het spreekt voor zich dat deze proble men niet erg stimulerend werkten. Overal ontstonden wachttijden voor het publiek. Bepaalde delen van het boe kenbezit konden niet meer direkt op gevraagd worden. Het beleid van de Middelburgse biblio theken ging zich steeds meer richten op doelmatigheid. Automatisering deed haar intrede. Toch bleef de situatie met betrekking tot de behuizing uitzichts loos.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 18