ieder zijn boek 190 Voor een groot deel zal de tweede ver dieping verder bestaan uit werkvertrek ken, o.a. voor direktie en sekretariaat. Vanaf de begane grond kan men ook naar beneden. Via het centrale trappen stelsel of met de lift bereikt men dan het souterrain. Net boven de waterspiegel van de binnenhaven, waaraan het ge bouw zal verrijzen, vindt men daar de kantine, een grote lezingenzaal, exposi tieruimte en verschillende dienstruim ten. De kelder, een nog lager gelegen ver dieping, is gereserveerd voor het maga zijn. Hier zal het oudere en minder vaak gebruikte deel van het bibliotheekbezit worden opgeslagen. Een kluis be schermt het allerbelangrijkste van deze kollektie. Ontwikkeling Bij de besluitvorming rond het beschik baar stellen van het bouwkrediet be trokken de Middelburgse en provinciale overheid in sterke mate de ontwikke lingsmogelijkheden van de nieuwe bi bliotheek. Steeds meer zal de bibliotheek een ter rein worden voor studerenden, varië rend van Open Universiteit tot Open School. Door het ruime gebouw komen er weer groeimogelijkheden voor de dienstver lening. Alle materialen kunnen veel rui mer en aantrekkelijker opgesteld wor den, waardoor het gebruik naar ver wachting sterk zal stijgen. Ook zal de bibliotheek kunnen inspelen op ontwik kelingen rond de informatievoorzie ning. Zo stelt het gebruik van compu ters als informatiebron eisen aan ge bouw en personeel, die in de huidige huisvesting onoverkomelijk zijn. Bij het ontwerp van het nieuwe gebouw werd echter zo veel mogelijk met deze uit breiding van diensten rekening gehou den. Begin 1982 gaat de eerste paal de grond in. Eind 1984 moet Middelburg een bibliotheek rijker zijn, van belang voor de regio, maar vooral ook voor de hele provincie Zeeland. Openbare Bibliotheek Middelburg: bijna geen ruimte voor een rij wachtenden. De maquette van de nieuwe bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg gezien van de Nieuwe Haven.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 20