mededelingen 200 LEZINGENPROGRAMMA In de tweede helft van het seizoen zal de Wa terstaatscyclus worden voortgezet met een tweetal lezingen over respectievelijk de eco nomische aspecten en de ecologische gevol gen van de aanleg van de Vaste Oeververbin ding Westerschelde. Verder zijn er enige lezingen en concerten georganiseerd door de Werkgroepen. Hier volgen lezingen waarvan de datum thans vaststaat: maandag 1 februari: Werkgroep Historie en Archeologie. Lezing door dr. M. van der Bijl over „Mid delburgse regententwisten aan het begin van de 18e eeuw". Abdij 11, 20.00 uur. donderdag 25 februari: Lezing door de heer J. Wagenvoort, griffier van de Staten van Zeeland over: „De econo mische aspecten van de Vaste Oeververbin ding Westerschelde". Abdij 11, 20.00 uur. april: Lezing te verzorgen door het Zeeuws Coör dinatieorgaan over de ecologische aspecten van de Vaste Oeververbinding Westerschel de. Nadere aankondiging volgt. LEZINGEN NATUURKUNDIG GEZELSCHAP Het is ons een genoegen u het vervolg van de lezingen van het Natuurkundig Gezel schap te kunnen aankondigen: woensdag 16 december: Lezing door ing. T. J. van Deijl te Eindho ven over „Toepassingen van windenergie in Nederland". De Schakel, Middelburg, aanvang 20.00 uur. woensdag 20 januari: Lezing door drs. J. Oerlemans van het Insti tuut voor Meteorologie en oceanografie van de Rijksuniversiteit Utrecht over „Ijstijden". De Schakel, Middelburg, aanvang 20.00 uur. ivoensdag 17 februari: Lezing door mevr. H. W. A. Warns van het Nederlands Astmafonds over „Cara, een volksziekte". De Schakel, Middelburg, 20.00 uur. donderdag 18 maart: Lezing door prof. dr. J. A. R. A. M. van Hooff van het Laboratorium voor vergelij kende Fysiologie van de Rijksuniversiteit Utrecht over: „Coalitievorming bij Chim pansees". De Schakel, Middelburg, aanvang 20.00 uur. WERKGROEP MUZIEK Actie Weense Vleugel Deze actie heeft een zeer verheugend resul taat opgeleverd. Via het genootschap kwam ruim f 3000,- aan giften binnen terwijl de Werkgroep Historie en Archeologie ca. f 900,- ontving, bij elkaar f 4000,-. Het ge stelde doel, de aanschaf van een historische Weense Vleugel van ca. 1820 is hiermee een stuk dichterbij gekomen. Wij wekken de le den die nog geen bijdrage overmaakten van harte op alsnog een gift over te maken op gi ro 3876547 van de Werkgroep Muziek. Koudekerkseweg 116, Middelburg. Concerten Bij het ter perse gaan van deze mededelin gen waren de definitieve data van de concer ten van de Werkgroep nog niet bekend. Op het programma staan onder meer een con cert in het Zeeuws Museum en een optreden van het Bevelands Kamerkoor. In het vol gende nummer zullen deze concerten nader worden aangekondigd. Musica Antiqua Köln, Concertzaal Middel burg, woensdag 10 februari. Dit wereldberoemde gezelschap (komend seizoen meer dan 200 concerten in Europa en Amerika) werd in 1973 opgericht en groeide in korte tijd uit tot een begrip. Musi ca Antiqua Köln vertolkt zeer virtuoos ba rokmuziek op originele instrumenten of op authentieke kopieën daarvan. In Middel burg staan werken op het programma van o.m. Tartini, J. S. Bach, Mazini en Castello. Kaarten f 12,50; CJP/pas 65 f 9 ENCYCLOPEDIE VAN ZEELAND De intekening op de Encyclopedie van Zee land verloopt zeer gunstig. Thans zijn meer dan 600 voorinschrijvingen ontvangen, wat relatief zeer hoog is. Op het moment dat de ze berichten ter perse gaan is de juiste ver schijningsdatum nog niet bekend. Hopelijk zal dit nog vóór het einde van het jaar zijn. Wij wekken de leden die nog niet inteken den op dit alsnog te doen. De mogelijkheid tot voorintekening en vooruitbetaling van f 375,- eindigt per 31 december. Op de laat ste pagina treft u informatie over de Encyc lopedie met bijbehorende bestelbon. WERKGROEP THEOLOGIE Naar aanleiding van het Beleidsplan van het Genootschap is door een aantal predi kanten de suggestie gedaan te komen tot de oprichting van een Theologische Werkgroep binnen het Genootschap. De afgelopen jaren zijn door het Genootschap enige lezingen op het gebied van kerk en theologie georganiseerd, die gezien de be langstelling in een behoefte bleken te voorzien. Door het vormen van een Werk- groep zouden deze activiteiten op een vas ter leest kunnen worden geschoeid. De precieze doelstellingen van een op te rich ten Werkgroep Theologie zouden nader moeten worden onderzocht; in een eerste stadium zouden degenen die hiervoor be langstelling hebben zich moeten melden, waarna een bijeenkomst zou kunnen wor den belegd. Voor het moment volstaan we daarom met het citeren van de betreffende para graaf van het beleidsplan: Theologie en filosofie. De afgelopen jaren is gebleken dat grote belang stelling bestaat voor lezingen over onderwerpen uit deze vakgebieden. Teneinde een permanent en stabiel beleid te garanderen zou de vorming van een commissie gewenst zijn. Het onderwerp kan ruim worden opgevat. Ook kan onderzoek worden verricht in de eigen regio, bijvoorbeeld naar het ontstaan van kerkgenootschappen, ker kelijke geschillen, de relatie kerk-maatschappij in de loop der eeuwen en heden ten dage. Zo een commissie of werkgroep wordt gevormd, dient te ivorden gelet op een evenwichtige samenstelling. Wij wekken de leden, die zich bij een op te richten werkgroep theologie zouden wil len aansluiten, van harte op zich hiertoe aan te melden bij het secretariaat. Voor alle duidelijkheid brengen wij onder uw aan dacht dat lidmaatschap van een werkgroep niet per se betekent dat ieder tot werk zaamheden verplicht is; een werkgroep is in eerste instantie een afdeling van het Ge nootschap waarin personen van een zelfde vakgebied of interessesfeer bijeen worden gebracht zodat de belangen van dat vakge bied door middel van een specifieke orga nisatie kunnen worden behartigd en door middel van een extra bijdrage des te beter worden gerealiseerd. Het Bestuur ziet dus gaarne de aanmeldingen van degenen die belangstelling hebben voor een eventueel op te richten Werkgroep Theologie bij het secretariaat tegemoet.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 30