mededelingen 201 ENCYCLOPEDIE VAN ZEELAND In 1981 en 1982 zal verschijnen de ENCY CLOPEDIE VAN ZEELAND, het groot ste standaardwerk dat ooit over Zeeland is verschenen. De Encyclopedie van Zeeland is een uitgave van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, dat zich sinds de oprichting in 1768 bezig heeft gehouden met de publicatie van werken met betrekking tot Zeeland. Tot de uitgave van de Encyclopedie werd besloten in 1964; sindsdien is een deskun dig team van redacteuren bezig geweest bijdragen bijeen te brengen. Thans wordt deze intensieve arbeid beloond met de uit gave van de Encyclopedie in drie kloeke delen van 20 x 27 cm, elk met ca. 600 pagi na's waarvan 20% zwart-wit illustraties en 32 kleurenpagina's. In een totaal van ruim 1800 bladzijden worden vele honderden trefwoorden in alfabetische volgorde be handeld. De Encyclopedie zal een schat aan gegevens bevatten over de meest uiteenlopende on derwerpen met betrekking tot Zeeland. De geografie: eilanden, wateren, polders, ste den, dorpen, buurtschappen; de geschiede nis: algemene overzichten, kerkgeschiede nis, plaatselijke geschiedenis, geschiedenis van de letterkunde, kunst en bouwkunst; biografieën met gegevens over personen van belang voor de wetenschap, kunst, let terkunde of op bestuurlijk gebied; volkskunde met artikelen over folklore, klederdrachten, sieraden, gebruiksvoorwer pen; dialect met bijdragen over de specifie ke kenmerken van de Zeeuwse dialecten; natuur en milieu met artikelen over in Zee land voorkomende planten en dieren en de vegetatiepatronen. Na de artikelen volgt een uitvoerige litera tuurlijst, waarin bijna alle belangrijke stu dies die ooit over Zeeland zijn verschenen zijn opgenomen. Aan deze literatuurlijst is een systematische index toegevoegd, zodat men ook langs deze weg op het spoor kan komen van boeken en artikelen over bepaal de onderwerpen. Kortom, een standaard werk over Zeeland, zoals nooit tevoren is verschenen. De prijs van de Encyclopedie bedraagt f 175,- per deel voor niet-leden van het Ge nootschap. Voor leden van het Genoot schap zijn er aantrekkelijke kortingen: de le denprijs bij voorintekening uiterlijk vóór het verschijnen van het derde deel in het na jaar van 1982 bedraagt f 140,- per deel (eventueel in 12 maandelijkse termijnen van f 35,-); de ledenprijs bij voorintekening en vooruitbetaling vóór het verschijnen van het eerste deel in december 1981 bedraagt f 375,- voor de drie delen. Het is mogelijk door aanmelding als lid van het Genoot schap de reducties te genieten. Het Genoot schap stelt zich ten doel de kennis in en van Zeeland te bevorderen door het organiseren van lezingen en congressen, de uitgave van publicaties en het instandhouden en uitbrei den van cultuurhistorische en natuurhistori sche verzamelingen in relatie tot Zeeland. Bij.lidmaatschap ontvangt men het jaarboek (jaarlijks ca. 250 blz.) en het Zeeuws Tijd schrift (verschijnt 6 maal per jaar). De con tributie bedraagt thans f 60,-. U kunt de Encyclopedie bestellen door in zending van de betreffende bon bij de Ad ministratie Encyclopedie van Zeeland, Bleek 5, 4331 EK Middelburg. De administratie van de Encyclopedie is telefonisch bereikbaar op nr. 01180-13570. Ondergetekende(naam) (straat) (postcode en woonplaats) bestelt hierbij de Encyclopedie van Zeeland a f 175,- per deel wenst lid te worden van het Genootschap en tekent hierbij in op de Encyclopedie a f 140,- per deel; betaling ineens/in termijnen (doorhalen wat niet wordt gewenst) wenst lid te worden van het Genootschap en tekent hierbij in op de Encyclopedie met vooruitbetaling van f 375,- voor de drie delen. Inzenden bij: Administratie Encyclopedie van Zeeland, Bleek 5, 4331 EK Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1981 | | pagina 31