'T IS MAER IS PRAETE hoe lang is honderd jaar? aangepast aan de sterk veranderde om standigheden en toegerust voor de ei sen van de tijd, een nieuw leven. 1 882 is niet minder, maar ook niet meer dan een belangrijke mijlpaal in een lange geschiedenis, die in 1 702 een aanvang genomen heeft. Aantekeningen Zie de eerste hoofdstukken bij M. P. de Bruin, Waken en bewaren, 1981. 2) Onder het Committimus vielen de steden Axel, Neuzen en Biervliet met hun onderhorig territoir, benevens de Scheldeforten Lillo en Liefkens- hoek. 3) P. H. Gallé, Beveiligd bestaan, 1963, blz. 203. 4) De volgende fondsen in het rijksarchief in Zee land bevatten hieromtrent nog veel onbewerkte gegevens: het archief van de Zeeuwse Staten en Gecommitteerde Raden, het archief van de rijks waterstaat (voornamelijk inv.nr. 1) en de verza meling kaarten. 5) De Grondwet van 1814 noemt in het zevende hoofdstuk een directie van de algemene water staat, die van 1815 in het negende hoofdstuk een algemene directie van de waterstaat. 6) Steen des aanstoots was merkwaardigerwijs de zelfde zorg voor de calamiteuse polders, die in 1702 de stoot had gegeven tot de instelling van 's Lands inspectie. Ketelbinken De adviesraad van D 66 staat achter mi nister Terlouw voor wat betreft het overbrengen van ke telbouwactiviteiten van Vlissingen naar Hengelo. Hij heeft twee voorwaarden. Er moet duide lijkheid zijn over de gunstige perspectieven aldaar. En in Vlissingen moeten nieuwe innoveren de activiteiten worden ontplooid. Kip en ei. Er zijn gunstige perspectieven in Hengelo, als je in Vlissingen genoeg afbreekt. En wat-als compensatie voor Vlissingen - innoverend is weet nog steeds niemand. Ook een soort banenplan misschien? In politieke boeventaal: invullen! Inleveren De PPR in Zeeland doet aan de Statenverkiezingen mee met een zelfstandige lijst. Dus geen sa menwerking met PSP, CPN en EVP. De PSP eiste namelijk dat de PPR zijn lijsttrekker zou inle veren. In de politiek gaat het nu eenmaal om prioriteiten. Quitte Volgens het Waterschap Noord- en Zuid-Beveland moet het rijk een bijdrage leveren in de zui veringsheffing ten einde die binnen de maatschappelijke grenzen te houden. Naast de huursub sidies en deal voorgestelde subsidie op de energiekosten nu ook het vloeibaar afval. Lastenver laging en verhoging van het financieringstekort. Zo spelen we quitte, maar niet met gesloten beurzen. Gewoon een actiegroep Artsen en bestuur van de vier samenwerkende ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen ergeren zich mateloos aan de werkgroep die aan de hand van klachten van patiënten veranderingen in de ziekenhuizen wil bewerkstelligen. „Die wereld is achtergebleven en staat wantrouwend te genover de gesloten en ondemocratische stichtingsbesturen (33 dames en heren) van de zie kenhuizen". Aldus de Volkskrant. En aldus een doctorale scriptie van socioloog Wim Block. De voorzitter van de samenwerkende ziekenhuizen reageert: ik noem het gewoon een actiegroep van FNV en PvdA. Zo ga je nog een socioloog onvoorwaardelijk geloven. Antwerpse concessie Schepen Huyghebaert van Antwerpen heeft een poging gedaan de Staten van Zeeland te ver hinderen het Baalhoekkanaal op destreekplankaartte schrappen. Hij deed een concessie: Zee land zou bijdragen in definanciering van de Doeltunnel ten westen van Antwerpen en aldus een grote investering uitsparen in de vaste oeververbinding. Hetveervan Kruiningen zouden we dan natuurlijk wel moeten opheffen. Geruchten dat Zeeland zijn energie zou mogen betrekken van de vierde, vijfde en zesde kernenergiecentrale - ook bij Doel - en derhalve geen tweede kern centrale bij Borssele zou behoeven te bouwen zijn niet bevestigd. Van Zeeland

Zeeuws Tijdschrift | 1982 | | pagina 24