mededelingen 33 LEZINGENPROGRAMMA donderdag 25 februari: Lezing door de heerj. Wagenvoort, griffier van de Staten van Zeeland over: „De econo mische aspecten van de Vaste Oeververbin ding Westerschelde". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 4 maart: Werkgroep Geologie Lezing door R. Lie uit Sas van Gent over: „De geologie van Florida". Balans, Middelburg, aanvang 20.00 uur. zaterdag 21 maart: Werkgroep Muziek Concert door het Bevelands Kamerkoor in de Gasthuiskerk te Middelburg. Uitvoering van de Johannes Passion van Heinrich Schütz en enige andere vocale werken. Gasthuiskerk, Lange Delft, Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 1 april: Werkgroep Geologie Lezing door M. Steijns over „Zee-egels". Balans, Middelburg, aanvang 20.00 uur. dinsdag 6 april: Werkgroep Historie en Archeologie Lezing door de heer A. Weijs van het mu seum „De Markiezenhof' te Bergen op Zoom over: „De Bergse pottebakkerijen en hun rol in het economisch bestel". De lezing is gecombineerd met de jaarverga dering van de Werkgroep. Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.30 uur. donderdag 8 april: Lezing door de heer H. J. van Oosten over „De planologische en ecologische aspecten van de Vaste Oeververbinding Westerschel- de" Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 6 mei: Werkgroep Geologie Lezing over „De ammonieten van het Toar- cien". Nadere aankondiging volgt. Balans, Middelburg, aanvang 20.00 uur. zaterdag 15 mei: Werkgroep Muziek Concert in de Oostkerk te Middelburg door Leen de Broekert en Jos Verpoorten, met medewerking van het Klein Koor van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Anton de Kort. Uitvoering van de Orgel- messe van Joh. Seb. Bach. Oostkerk, Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 22 april: Lezing door L. S. J. Grootenhuis, kaakchi- rurg te Vlissingen over: „De geschiedenis en ontwikkeling van de kaakchirurgie". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. LEZINGEN NATUURKUNDIG GEZELSCHAP ivoensdag 17 februari: Lezing door mevr. H. W. A. Warns van het Nederlands Astmafonds over „Cara, een volksziekte". „De Schakel", Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 18 maart: Lezing door prof. dr. J. A. R. A. M. van Hooff van het Laboratorium voor vergelij kende Fysiologie van de Rijksuniversiteit te Utrecht over: „Coalitievorming bij Chim pansees". „De Schakel", Middelburg, aanvang 20.00 uur. ALGEMENE VERGADERING Op 15 december 1981 vond de najaarsverga dering plaats in combinatie met een buiten gewone vergadering waartoe door een acht tal leden was verzocht om opening van za ken te geven met betrekking tot het aftre den van een aantal bestuursleden. De ledenvergadering besloot echter af te zien van een openbare behandeling van de bestuurlijke perikelen, waarvan in de toe lichting op de agenda melding was gemaakt. Aan het begin van de vergadering diende mr. P. J. Boersma een motie in waarin het bestuur werd verzocht af te treden teneinde een openbare behandeling van de geschillen te vermijden en een commissie van goede diensten te benoemen om een oplossing te zoeken en een voorstel voor bestuurskandi- daten te doen. De uitslag van de stemming over de motie was 45 voor, 43 tegen en 4 blanco. Het bestuur deelde mee te zullen af treden en intussen alle noodzakelijke werk zaamheden te zullen verrichten. In de commissie van goede diensten werden benoemd de Commissaris der Koningin dr. C. Boertien, mr. J. G. F. A. Hage en mr. J. van Marion, met bevoegdheid zich desge wenst tot maximaal vijf leden uit te breiden. Vervolgens werd een brief van dr. D. van der Wel voorgelezen met een uiteenzetting van de redenen van het neerleggen van zijn func tie als voorzitter van het Genootschap. Op voorstel van mevr. M. E. A. Sandberg-Braat benoemde de Algemene Vergadering de heer Van der Wel tot erelid van het Genoot schap. In het tweede gedeelte van de vergadering, de statutaire najaarsvergadering, vond de be noeming van de nieuwe leden plaats en werd de voorlopige begroting voor 1982 vastgesteld. Administratie Mevr. J. Kuiper-Abee beëindigde per 1 ok tober 1981 haar werkkring bij het Genoot schap. Ook hier brengen we gaarne hulde voor het vele werk dat zij gedurende de afge lopen 11 jaar voor het Genootschap ver richtte. In deze periode nam het ledental sterk toe evenals de activiteiten van het Ge nootschap, zodat de administratie bepaald geen sine cure was. Het bestuur benoemde in de vacature mevr. A. G. van Vliet, aan wie ook vanaf deze plaats een hartelijk welkom. Mevr. Van Vliet was de afgelopen jaren reeds werkzaam bij het Genootschap ten behoeve van de En cyclopedie, zodat zij reeds bekend was met het functioneren van de vereniging. Door de grotere ruimte in het budget voor 1982 was het mogelijk de kantooruren uit te breiden. Voor mededelingen en informatie is de ad ministratie nu de gehele week door bereik baar. Encyclopedie van Zeeland Zeer tot onze spijt is de verschijning van de Encyclopedie vertraagd. Vermoedelijk zal de presentatie tot eind maart op zich laten wachten. Hierdoor blijft (in tegenstelling tot de in het vorige nummer vermelde slui tingsdatum) de mogelijkheid tot voorinte kening nog enige weken van kracht, aange zien deze aan het moment van verschijnen is gerelateerd. Wij wekken de leden die nog niet intekenden van harte op dit alsnog te doen. Inmiddels is het aantal voorintekenin gen de 700 gepasseerd wat zeer gunstig mag worden genoemd. Nieuwe leden Mede ten gevolge van de bekendheid die het Genootschap krijgt door het adverteren voor de Encyclopedie is er een zeer verheu gende toeloop van nieuwe leden. Een harte lijk welkom aan alle nieuw benoemde leden. Hopelijk zullen in de loop van het jaar nog vele anderen volgen zodat het Genootschap door deze extra steun in staat is nieuwe pro jecten ter hand te nemen.

Zeeuws Tijdschrift | 1982 | | pagina 39