over boeken 102 Waarom telmerk ,,'t Telmerk" heet wordt u uitgelegd in het eerste nummer (juli 1 981). „Telmerken worden aange bracht in de balken teneinde het con strueren met die balken te vergemakke lijken". Het blad is een gezamenlijk ini tiatief van de Stichting Stadsherstel Goes en de Stichting Maatschappelijke Belangen met het doel bredere kennis te verschaffen over het waardevolle in stads- en dorpsbeeld. Dit heeft alles met restauratie en rehabilitatie in het Goese te maken. Er is al veel verdwenen, maar er blijft genoeg te behouden over. Een blik in de inhoud van de verschenen nummers maakt ons duidelijk dat de stad Goes probeert de schade te beperken en de binnenstad te rehabiliteren. Een voor beeld hiervan zijn de restauraties in de St. Jacobstraat. Nummer 2 (okt. 1 981) bevat een lijst met huisnamen te Goes, maar aandacht is er ook voor de dorpen. Dubbelnummer 3 (dec. 1981) bevat een artikel over beschermd dorpsge zicht Kloetinge. Wij hebben respect voor de durf van de redactie en wensen de uitgave een goede toekomst. M.P.d.B. )kC Wfaajfc le jaargang nr.3 december 1981 Uitgave Stichting Maatschappelijke Belangen en de Stichting Stadsherstel Goes. Dubbeldik De rehabilitatie van de oostwand van de 's Heer Hend'rikskinderenstraat Restauratie Keizerstraat 6 Leilinden Hoek Beestenmarkt-Nieuwstraat Verborgen monumenten Hoe na 264 jaar iemands geld dient voor de restauratie van zijn eigen straat Beschermd dorpsgezicht Kloetinge In detail

Zeeuws Tijdschrift | 1982 | | pagina 24