mededelingen 104 ALGEMENE VERGADERING In de Algemene Vergadering van 6 mei j.l. kwam een einde aan de bestuurscrisis, die het vorig jaar ontstond, met de aanvaarding van het rapport van de Commissie van Goe de Diensten en het daarin opgenomen voor stel tot benoeming van een nieuw Dagelijks Bestuur. Zoals in het februarinummer werd meegedeeld besloot de Algemene Vergade ring van 15 december 1981 op voorstel van mr. J. P. Boersma tot instelling van een com missie van Goede Diensten om de ontstane problemen op te lossen en een voorstel voor bestuurskandidaten te doen. In de Commis sie werden toen benoemd de Commissaris der Koningin dr. C. Boertien, mr. J. G. F. A. Hage, hoofdofficier van justitie en mr. J. van Marion, officier van justitie en sinds novem ber waarnemend voorzitter van het Genoot schap. Ter vergadering gaf dr. Boertien als voorzitter van de Commissie een toelichting op het rapport. De vergadering betuigde zijn instemming met de conclusies van het rapport, waarna de voorgestelde wetswijzi ging (instelling van de functie van vice-voor- zitter) werd goedgekeurd en de benoeming van de bestuursleden plaatsvond. In het nieuwe Dagelijks Bestuur werden be noemd: J. Potteboom, voorzitter; mr. W. Blanken, vicevoorzitter; J. A. Heyse, secre taris; mr. R. Beaumont, adj.-secretaris; J. H. Bor, thesaurier; drs. J. H. Kluiver, hoofd conservator. Na de pauze vond de bestuursoverdracht plaats. De nieuw benoemde voorzitter bracht in de eerste plaats hulde aan de Com missie van Goede Diensten voor het vele werk dat zij ten behoeve van het Genoot schap verrichtte, en sprak vervolgens een welkomstwoord tot dr. D. van der Wel, die deze avond voor het eerst als erelid van het Genootschap aanwezig was. De voorzitter vroeg begrip voor de omstandigheid dat de nieuwe bestuursleden zich nog in hun nieu we taak moesten inwerken en wekte de oud bestuursleden, de vertegenwoordigers van werkgroepen en commissies en de alge meen bestuursleden op hen zoveel mogelijk met raad terzijde te willen staan, om het werk voor het Genootschap zoals omschre ven in Wet en Beleidsplan voort te zetten, echter zonder starheid en openstaand voor nieuwe wensen. In deze vergadering vond verder alleen de in de Wet voorgeschreven benoeming van nieuwe leden plaats; in een volgende verga dering zullen de gebruikelijke agendapun ten van de voorjaarsvergadering, als vaststel ling jaarrekening en jaarverslagen ter sprake komen. Encyclopedie van Zeeland Op 24 maart j.l. vond de feestelijke aanbie ding van het eerste exemplaar van de Ency clopedie van Zeeland aan de Commissaris der Koningin dr. C. Boertien plaats, waar van in het vorige nummer enige foto's wer den opgenomen. De aanbieding vond, dank zij de welwillende medewerking van het Provinciaal Bestuur, plaats in de prachtige Statenzaal. Na een welkomstwoord door waarnemend voorzitter mr. J. van Marion vonden toespraken plaats door de heren A. Teunis, eindredacteur en drs. P. J. van der Feen, die van het begin af bij het project be trokken is geweest. De tekst van deze toe spraken werden reeds in het aprilnummer opgenomen. Hierna presenteerde drs. P. J. van der Feen als erelid en oudste redacteur het fraaie, in leergebonden eerste exemplaar van deel I aan dr. Boertien. De toespraken werden afgewisseld met de uitvoering van pianowerken van de Zeeuwse componist G. H. G. von Brucken Fock door de pianist Leen de Broeckert van de Werkgroep Mu ziek. Na het officiële gedeelte werd in een ongedwongen samenzijn het glas geheven op deze voor het Genootschap zo gewichti ge gebeurtenis. Inmiddels verloopt de ver koop van de Encyclopedie snel en voorspoe dig. Het verkoopcijfer is inmiddels gestegen tot ruim 1700 exemplaren, bijna de helft van de gehele oplage; gezien het tempo en de re gelmaat van de verkoop is het beslist niet ondenkbaar dat de gehele oplage binnen af zienbare tijd zal zijn verkocht. Wij adviseren de leden die hun bestelling nog niet inzon den, dit niet te lang meer uit te stellen. Zoals in het vorige nummer meegedeeld geldt voor leden tot het verschijnen van het derde deel nog de prijs van f 140,- per deel. Daarna zal nog slechts de gebruikelijke ledenkor ting van 10 van toepassing zijn. Het twee de deel zal volgens plan in het najaar ver schijnen. WERKGROEP MUZIEK De Werkgroep mag terugzien op een zeer geslaagde uitvoering van de „Orgelmesse" vanj. S. Bach in deOostkerk teMiddelburg, die door een talrijk publiek werd bijge woond. Hulde aan de beide organisten Leen de Broeckert en Jos Verpoorten en het Klein Koor van de Zeeuwse Muziekschool voor de vakkundige uitvoering van dit schit terende, maar verre van eenvoudige mees terwerk van Bach. In het volgende nummer hopen wij mede delingen te kunnen doen over het program ma van de Werkgroep in het nieuwe sei zoen. Het bestuur van de Werkgroep vestigt gaar ne de aandacht op de reeks vrijdagavond-or gelconcerten op het fraaie historische orgel van de Lutherse Kerk te Middelburg. Het programma van deze reeks is als volgt: 9 juli Kees van Houten (Helmond); 16 juli Henk van Putten (Nieuw Beijerland); 23 juli Jos van Immerseel (Antwerpen); 30 juli dr. Gert Oost (Utrecht); 6 augustus Jan Klein Bussink (Deventer); 13 augustus Jos Verpoorten (Middelburg); 20 augustus Leen de Broeckert (Middelburg); 27 augustus Gustav Leonhardt (Amsterdam). Aanvang 20.00 uur. Publicaties P. J. Nijt Mw. H. Nijt te Laren bestelde bij het Ge nootschap de volgende werken van haar voorvader P. J. Nijt: De afdamming van het Sloe, Middelburg 1870 en: Sprokkelingen op waterbouwkundig gebied, Zwolle, 1893. Hoe wel nog vele oude uitgaven voorradig zijn moesten wij haar teleurstellen. Wie van de lezers heeft deze publicaties ter beschik king? Gaarne opgave bij het secretariaat. Nieuwe leden Door de propaganda rondom de Encyclope die ontdekken velen het Genootschap en is er een grote toeloop van nieuwe leden. Thans is het aantal leden reeds tot 1700 ge stegen, een zeer verheugende ontwikkeling die een welkome ondersteuning van het budget betekent. Een hartelijk welkom aan de nieuw benoemde leden. 1. J. van Aalst, Purmerend 2. C. Aarnoutse, Vlissingen 3. J. H. Andriesse, Vlissingen 4. Ch. W. Baas, Wemeldinge 5. Mr. R. Beaumont, Middelburg 6. J. P. v. d. Berge, Heinkenszand 7. J. van den Bergh, Middelburg 8. F. Bergwerff, Middelburg

Zeeuws Tijdschrift | 1982 | | pagina 26