gen* mededelingen 178 LEZINGEN PROGRAMMA In aansluiting op de folder die aan de leden werd gezonden laten wij hierbij een over zicht van de lezingen en concerten van het eerste gedeelte van het nieuwe seizoen vol- De cyclus van het Genootschap sluit aan bij de artikelen die in het eerstvolgende archief zullen worden gepubliceerd: een natuurwe tenschappelijke reeks met bijdragen over het Zeeuws Herbarium, het Van de Perre- Planetarium, Broedvogels in Zeeland en de Wetenschapsbeoefening in Zeeland in de tweede helft van de 18e eeuw. Speciale aandacht vragen wij vooreen nieuw initiatief, een lezingencyclus over theologi sche onderwerpen, georganiseerd door de Werkgroep Theologie in oprichting, waar over u meer kunt lezen in een bijlage bij dit nummer. Wij hopen in het nieuwe seizoen weer vele leden te mogen begroeten bij de lezingen. woensdag 3 november: Werkgroep Theologie Lezing door prof. dr. H. Berkhof, emeritus hoogleraar te Leiden, over „Schriftgezag en Schriftkritiek". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. donderdag 11 november: Werkgroep Geologie Lezing door J. S. de Visser over „Fossiele schelpen van het strand van Domburg- Westkapelle". Balans, Middelburg, aanvang 20.00 uur. zaterdag 13 november: Werkgroep Muziek Concert in de Engelse Kerk te Middelburg door Froukje Wiebenga, vierkleppenfluit, Frans Karei Adriaanse, viool en Ageeth Zweistra, cello. Franse muziek van het einde van de 18e eeuw. Engelse Kerk, Middelburg, aanvang 20.00 uur. zaterdag 20 november: Werkgroep Muziek Concert door het Bevelands Kamerkoor in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle. Hervormde Kerk, Kapelle, aanvang 20.00 uur. donderdag 2 december: Werkgroep Theologie Lezing door prof. dr. W. Goddijn over „De toekomst van de kerk". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. Werkgroep Muziek Het bestuur van de Werkgroep vestigt gaar ne reeds de aandacht op een extra concert dat aan het einde van december zal worden gegeven in het kader van het Haydn-jaar. Fe- renc Hutyra, Leen de Broekert en Kees Lim burg zullen in dit concert werken van Josef Haydn uitvoeren, die 250 jaar geleden werd geboren. In het volgende nummer een defi nitieve aankondiging met datum en plaats. woensdag 8 december: Werkgroep Geologie Lezing door drs. Thijs van Kolfschoten over „Fossiele zoogdieren uit Rhenen en omge ving". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. dinsdag 14 december Lezing door H. J. Zuidervaart over „Een Zeeuws Planetarium uit de tweede helft van de 18e eeuw". Over de geschiedenis en con structie van het Van Perre-Planetarium van het Genootschap dat bijna twee eeuwen ge leden tot stand kwam. Zo mogelijk zal het planetarium worden bezichtigd en gede monstreerd. Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. woensdag 13 december: Werkgroep Historie en Archeologie Lezing door P. W. Synke, gemeentearchiva ris van Middelburg over „Het oproer te Mid delburg in 1787". Abdij 11, Middelburg, aanvang 20.00 uur. LEZINGEN NATUURKUNDIG GEZELSCHAP Het is ons een genoegen u ook weer het pro gramma van het Natuurkundig Gezelschap, waarmee het Genootschap reeds zo lang sa menwerkt, te mogen aankondigen. woensdag 11 november: Lezing door ir. C. Kooman van de Delta dienst Rijkswaterstaat over „De Ooster- schelde", een Zeearm in de greep van de techniek". woensdag 8 december: Lezing door prof. dr. ir.N.Bom van deEras- musuniversiteit over „Diagnostische Ultra geluidstechnieken". woensdag 19 januari: Lezing door mevr. dr. L. H. van Wijngaar den-Bakker van het Instituut voor Prae- en protohistorie van de Universiteit van Am sterdam over „Oecologische-archeologisch onderzoek op Spitsbergen". woensdag 16 februari: Lezing door prof. drs. D. Eckhart over „Aardverkennende Satellieten". woensdag 16 maart: Lezing door dr. W. F. Prudhomme van het Rijksherbarium te Leiden over „Expedities met het oceanografisch vaartuig Hr. Ms. Tij- deman". De lezingen van het Natuurkundig Gezel schap worden gehouden in gebouw „De Schakel", Bachtensteene 14 te Middelburg, aanvang steeds 20.00 uur. Voor nadere informatie over het Gezelschap kan men zich wenden tot de secretaris H. J. Zuidervaart, Girsesland 85, 4337 CG Middelburg, tel. 01180-37375. ENCYCLOPEDIE VAN ZEELAND Zoals in het vorige nummer reeds aange kondigd komt binnenkort deel II van de En cyclopedie gereed. Het ligt in de bedoeling dat het begin december wordt geleverd aan de leden en aan de boekhandel. Ook dit deel bevat weer een schat aan informatie over on ze provincie. Uiteraard is ook in dit deel de topografie weer van groot belang, daarnaast weer vele biografieën en artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen als bij voorbeeld Romeinse Tijd, Orgelkunst, Zeeuwse Meubelkunst, te veel om hier op te sommen. Bijgaand een bladzijde uit het tweede deel. De ledenprijs bedraagr f 140,- per deel (win kelprijs f 175,- per deel). Na verschijnen van het derde deel in het voorjaar geldt voor de leden nog slechts de gewone korting van 10 Inmiddels is meer dan de helft van de oplage verkocht. Hoewel er nog geen reden is tot overhaaste aanschaf adviseren wij de leden de aankoop niet te lang uit te stellen wanneer zij die overwegen. Het is mogelijk door toetreding als lid de reducties te genie ten. LUNCHBIJEENKOMST De Nederlands-Belgische Vereniging Zee land houdt een lunchbijeenkomst op 25 no vember in de Schouwburg te Middelburg, aanvang 12.00 uur. Spreker: de auteur Hubert Lampo met een literair onderwerp.

Zeeuws Tijdschrift | 1982 | | pagina 36