MEDEDELINGEN mededelingen 217 LEZINGENPROGRAMMA Naast hetgeen reeds is vermeld in het vorige nummer, kan nog worden opgemerkt, dat de Werkgroep Geologie bijeenkomsten houdt op 6 januari, 17 februari, 17 maart, 14 april en 27 mei 1983, telkens in Abdij 11. ENCYCLOPEDIE VAN ZEELAND: Deel II van de Encyclopedie zal nog vóór de jaarwisseling verschijnen. Nog steeds geldt voor leden de prijs van f 140,- per deel (win kelprijs f 175,- per deel). CONTRIBUTIE 1983. Hoewel de contributie-aanschrijvingen voor 1982 eerst rond juni 1982 verzonden zijn, ligt het in het voornemen de giro-ac- ceptkaarten voor 1983 in de maand januari te verzenden, hetgeen ook steeds in volgen de jaren aldus zal geschieden. Indien het bestuursvoorstel in de ledenver gadering van 9 december 1982 zal worden aangenomen, zal de contributie voor 1983 voor de leden f 70,- gaan bedragen en voor de huisgenoot-leden f 20,-. Deze bedragen zullen echter niet op de kaar ten worden ingedrukt: in een bijsluiter zal erop worden geattendeerd, dat grotere bij dragen over 1983 uiteraard zeer welkom zul len zijn. Deze extra-bijdragen zullen worden bijgeboekt op het begunstigersfonds, waar uit aankopen voor de Verzamelingen zullen kunnen worden gefinancierd (Zelandialllu- strata etc.). EXCURSIE 1983. Onder niet al te beste weersomstandigheden heeft de Excursie 1983 op zaterdag 25 sep tember 180 deelnemers naar de Oosterschel- dewerken gebracht. In vier bussen - drie uit Walcheren en één uit Goes - reed het gezel schap naar de dam-aanzet onder Wester- schouwen, waar nog een aantal deelnmers instapte. Rond 11.00 uur kon dit grote aantal deelne mers nog juist een plaats vinden in de ruime modellenkamer, waar onze leden Ir. Boom en Ir. de Gaay en de voorlichter, de Heer de Waal Malefijt, het ontwerp van de Ooster- scheldekering, de milieu-aspecten en de uit voeringswerkzaamheden bespraken aan de hand van modellen en schetsen. De voorzitter van het Genootschap mocht het eerste exemplaar van de „folder" van het Oosterscheldeproject in ontvangst nemen, in feite een bijzonder fraai uitgevoerd boek werk, uitgegeven door opdrachtgever Mi nisterie van Verkeer en Waterstaat en uit voerder Dosbouw. Het geschenk zal wor den toegevoegd aan de boekerij behorende bij de Zelandia Illustrata. Tijdens de lunch in Motel De Zeeuwse Stro men te Renesse - waar burgemeester Me vrouw Niemantsverdriet-Leenheer het Ge nootschap het genoegen deed als gast aan wezig te willen zijn - bestond nogmaals ge legenheid vragen te stellen aan de inleiders, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Nadat het gezelschap opnieuw per bus de werkbrug naar de Neeltje Jans was gepas seerd, werden de deelnemers in twee groe pen door de mattenfabriek en het inwendige van de indrukwekkende peiler Roompot Negen geleid, waarna allen zich weer verza melden op de aanlegsteiger van het hefschip „Ostrea". Met dit bizarre, catamaran-achtige vaartuig zullen de peilers (tot 18.000 ton zwaar) van de bodem van de geïnundeerde bouwdokken naar hun tevoren bepaalde plaats in een van de drie sluitgaten worden gebracht, „onze" peiler uiteraard naar de Roompot, als negende uit de Noord-Beve- landse wal. Rond kwart over vier was helaas het mo ment van vertrek weer aangebroken en een uur later stapten de deelnemers weer op de plaats van vertrek uit, in de regen en onder de indruk van het gigantische karwei, dat in het belang van onze veiligheid in deze Zeeuwse Stroom bij uitstek wordt uitge voerd.

Zeeuws Tijdschrift | 1982 | | pagina 35