de „smidse" van kees keijzer 98 der monumentaal werk: „Instituut", een halve stalen bol opgehangen in een standring. Het oppervlak van de halve bol is bedekt met een fijnaderig net werk en voorts voorzien van uitsteken de tentakels. We proeven het idee van de koepel, de overheersing van een Pantheon, Aya Sofia, Witte Huis, uit gaande van bescherming, maar tevens controle op alle leden. Deze overkoepe ling hangt bijna losgesneden in zijn be vestiging, is immers juist in zijn gebrek aan vrijheid de eigen ondergang aan 't bewerkstelligen. Gelovig ben ik wel, zegt hij, maar ik kan niet tegen strakke schemas. En al ben ik een perfectionist, je moet toch het improviserende zijn kans geven. Wat mij ook zeer aansprak was het drieluik „Levenspad", niet al leen om zijn weergave, doch tevens om zijn fraai uitgenutte techniek van het gebruik van lasnaden, gesloopt uit een scheepswand. En van de kleinere wer ken memoreren we een juweeltje als „Alles vergaat" een wandornament, aan de top een gaaf geheel, welhaast een portretweergave, naar beneden toe wegsmeltend, aan de voet ten slotte wegdruipend in een droeve afbraak. Werk in Zeeland Keijzer heeft veel in midden-Zeeland en ook in Zeeuwsch-Vlaanderen gewerkt. Over de periode 1 958-1 981 telden we liefst 21 uitgevoerde opdrachten, waarbij dan nog niet gerekend een tweetal ons bekende reliëfs in natuur steen te Kapelle en Vlissingen. We ver wijzen naar het kaartje en laten thans een staatje volgen van deze versprei ding van zijn werk. Een aantal gekozen afbeeldingen bij dit artikel waarvan 4 van „Zeeuws" werk, mogen wellicht de met het werk van Keijzer niet bekende lezers in Zeeland een indruk geven van waar het om gaat. De humoristische factor is in deze laatste keuze ruim aan- Oostkapelle. Domburg. Aagtekerke. Biggekerke. Vlissingen. 6. Souburg. 7. Middelburg. 8. Veere. 9. Yerseke. 10. Hulst. 11Terneuzen. 1 2. Oostburg. L.O.-school 1 972. Kleuterschool 1970. Kleuterschool 1965. L.O.-school 1 977. Kleuterschool Prinses Irene 1970. Kleuterschool Kwetternest 1970. Kleuterschool De Kloek 1970. Kleuterschool De Kolibri 1 968. L.O.-school Oranjeschool 1 981 L.O.-school Marcus 1969. Ziekenhuis Bethesda. Plan voor binnentuin drie metaalplastie ken 1974. Kleuterschool De Kwikstaart 1 965. Kleuterschool Beatrix 1972. L.O.-school 1 967. L.O.M.-school Drie Stromen 1973. Kerkelijk Centrum De Hoek steen 1 972. Bejaardencentrum 1971. Kleuterschool Marijkelaan 1970. AMRObank 1975. Kleuterschool 1 960. HBS 1958. wezig, daarnaast zal de afbeelding van de „Zonnebloem" (of Radarbloem) iets weergeven van de kracht die Keijzer's staalplastieken uitstralen. Zijn grotere werken zijn vanwege hun massale ka rakter gebonden aan gevoelige ruimte lijke eisen zoals b.v. het grote monu ment bij Nieuw-Sandenburgh te Veere. In Bergen op Zoom kwamen daarom zijn zes werken, die buiten in een galerij met witte muurwand stonden opge steld het beste tot hun recht. Daarom zouden we ons geen betere expositie ruimte - beter nog dan die in Bergen op Zoom - kunnen denken, voor werk als dit, dan de Vleeschhal te Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1983 | | pagina 18