BRON EN STROOM: mededelingen ONTMOETING MET NORBERTIJNEN den door inzending van de ingevulde strook of door opgave aan het bureau (01180-33055 mevrouw Van Vliet). In het oktobernummer zal het lezingenpro gramma worden aangekondigd. De Norber tijnen worden op 10 september in Middel burg ontvangen. Oók in de zomer is de Encyclopedie ver krijgbaar: inlichtingen bij de administratie (01180-13570 de heer Meulbroek). Nieuwe leden per 1 juli 1983: 1. P. van der Aart, Renesse 2. D. Aronson, Hulst 3. W. Bareman, Terneuzen 4. C. de Bliek, Terneuzen 5. Ir. C. M. Brakman, Delft 6. P. E. de Broek, Sluis 7. K. Dorst, Middelburg 8. A.J. Eckhardt, Dordrecht 9. Ds. C. den Engelse, Renesse 10. L. S. de Feijter, Spijkenisse 11. J. M. Geluk, Amsterdam 12. Mevr.J. C. de Haan-de Jager, Middelburg 13. C. K. Hamelink, Amersfoort 14. Mevr. Martina Hazewindus-Gelijns, Heeze 15. Mevr. M.J. Hendrikse-Poldermans, Bruinisse 16. Mevr. M. Hijmans-van den Bergh Aten, Utrecht 17. Ir. A. C.Jol, Amersfoort 18. J. A.J.Jacobs, Middelburg 19. Dr. L. G. M.Jaquet, Den Haag 20. Mevr. A. M.J. dejong, Oostburg 21. B. A. de Jonge, Driebergen 22. Jhr. M. W. C. dejonge, 's-Gravenhage 23. J. E. Kole, Wemeldinge 24. R. Knijff, Terneuzen 25. E. P. J. Krips, Zierikzee 26. Dr. S. F. Kuipers, Diepenveen 27. Ir. P. F. A. de Leege, Delft 28. A.J. A. de Looff, arts, Vlissingen 29. A. P. de Looff, Vlissingen 30. J. P. de Maat, Oostburg 31. J. L. Murre, 's-Gravenpolder 32. F. D. Ossewaarde, Kloetinge 33. G. Pleyter, Middelburg 34. W. Pluygers, Burgh-Haamstede 35. H.J.J. Radstake, Heinkenszand 36. W. de Rijke, Middelburg 37. Mevr. M. A. Rijken-de Bruijne, Middelburg 38. Mevr. C. M.J. Romeyn-van Dijk, Emmeloord 39. Mr. L. de Ruiter, Oost-Souburg 40. R. Ruules, Philippine 41. A. Ryserhove, Knesselare (Big.) 42. Mevr. Ilona Schmit, Kattendijke 43. G. van der Slikke, Middelburg 44. Mevr. A. M. Smid-Leenhouts, Rotterdam 45. J. Spanjer, Koudekerke 46. T. C. Swart, Rijswijk (Z-H) 47. F. C. M. Thomaes, Hoofdplaat 48. N. G. Timmerman, Renesse 49. P. A. Trimpe, Middelburg 50. Drs. R. van der Veen, Terneuzen 51. A. 1. Verhage, Groede 52. Mevr. C. S. de la Vienne, Veere 53. Dr. ir. P. de Visser, Bennekom 54. K. de Vos, Middelburg 55. C. Vroegop, Middelburg In 1 984 gaat de Provinciale Bibliotheek van Zeeland verhuizen naar een nieuw gebouw. De sfeervolle behuizing bin nen het Middelburgse Abdij-complex wordt ingeruild voor een modern on derkomen. Het zal dan precies 125 jaar geleden zijn dat deze bibliotheek in twee kleine vertrekken van de Abdij werd opge richt. Meer dan de helft van de periode van haar bestaan vond deze instelling onderdak in de Abdij. En het komt mis schien wel mede doordat een groot deel van de collectie van de bibliotheek historisch van aard en op Zeeland ge richt is, dat zij zich altijd bijzonder met de Abdij verbonden heeft gevoeld. Vele activiteiten zijn door de biblio theek in al die jaren in dit gebouw ont plooid. Naast het uitvoeren van haar wetenschappelijke taak rond het op bouwen en beheren van een omvangrij ke collectie publicaties organiseerde zij tentoonstellingen, lezingen en rondlei dingen. Het afscheid van de Abdij zal dan ook met gevoelens van weemoed genomen worden. Om aan dit vertrek aandacht te beste den organiseren de bibliotheek, het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap, met name de Werkgroep Theologie, en de Provinciale Raad van Kerken, op 10 september 1983 een dag rond het thema „Bron en Stroom: ontmoeting met Norbertijnen". Het in contact treden met de klooster gemeenschap der Norbertijnen of Pre monstratenzers, die eens de Abdij stichtte en bouwde, maar deze in 1 574 verliet, is het doel van deze dag. Door in een aantal lezingen, ontmoetin gen en gesprekken, af te sluiten door een oecumenische vesperdienst, de historische en actuele betekenis van de Norbertijnen op de voorgrond te plaat sen, hopen de organisatoren het belang en de geschiedenis van de Middelburg se Abdij te benadrukken. Voor 10 september 1 983 zijn vertegen- woordig(st)ers van negen abdijen in België en Nederland van Norbertijnen en Norbertinessen uitgenodigd, aan de ze opzet gestalte te geven. Belangstel lenden worden in de gelegenheid ge steld die dag bij te wonen. Het programma is als volgt samenge steld: 10.30 uur: Ontvangst in de voorzaal van de Staten zaal, Abdij 11 te Middelburg. 11.00 uur: Inleiding door de restaurator van deAb- dij, ir. H. de Lussanet de la Sablonière, over de bouw van de Abdij. 11.20 uur: Rondleiding door het Abdij-complex. 12.00 uur: Ontvangst door het provinciaal bestuur van Zeeland met een eenvoudig koud buffet. 13.30 uur: Inleidingen in de Statenzaal onder au spiciën van de Werkgroep Theologie van het Zeeuwsch Genootschap; De historicus de heer M. P. de Bruin spreekt over de betekenis der Norbertij nen voor Zeeland; Muzikaal intermezzo door Pavane uit Goes; Inleiding door drs. U. E. Geniets, sub prior van de Norbertijner Abdij te Aver- bode (België), over de huidige werk zaamheden van de kloostergemeen schap en de betekenis ervan. 14.30 uur: Informele ontmoeting in de klooster gangen van de Abdij waar contacten kunnen worden gelegd tussen Norber tijnen, inleiders en overige belangstel lenden. 1 5.1 5 uur: Oecumenische vesperdienst onder au spiciën van de Provinciale Raad van Kerken in de Koorkerk. 1 6.00 uur: Sluiting. Geïnteresseerden kunnen zich opge ven door een aanmeldingskaart aan te vragen bij de Provinciale Bibliotheek van Zeeland, Abdij 9, Middelburg (tel. 01180-33055, t.a.v. de heer C. Ha- mann). Na ontvangst van inschrijving en een bijdrage in de administratiekosten wordt een deelnamebewijs en een pro gramma met uitvoerige informatie over de inleidingen toegezonden. In verband met de capaciteit van de zalen is het aantal deelnemenden aan een maxi mum gebonden.

Zeeuws Tijdschrift | 1983 | | pagina 27