mededelingen 34 Algemene Ledenvergadering. Bij deze matig bezochte vergadering konden de aanwezigen kennismaken met de aange kochte serie „Inundatie van Walcheren 1944" van de heer Waalko Dingemanse en bovendien met de voortreffelijke conser vatie daarvan door het Rijksarchief, de hui dige beheerder van onze Zelandia Illustrata, waarin de serie wordt opgenomen. De begroting van 1984 werd vastgesteld, waarbij de contributie voor dat jaar kon worden gehandhaafd op f 70,- per lid. De vergadering keurde het lidmaatschap goed met ingang van 1984 van 44 nieuwe leden, waarvan hieronder een overzicht is gegeven en die gaarne welkom worden ge heten in het Genootschap. Nadat van gedachten werd gewisseld over de diverse activiteiten van het Genootschap op het gebied van de Encyclopedie van Zee land, de Verzamelingen, het beleid ten aan zien van excursies en lezingen (thans ook in Zeeuwsch-Vlaanderen) en de werkgroepen, werd de vergadering op een redelijk vroeg uur gesloten. Dit laatste lijkt het mogelijk te maken in de toekomst te overwegen terug te keren tot de goede gewoonte de ledenverga dering te combineren met een inleiding of een vergelijkbare activiteit. Mededelingen: 1. Het programma van lezingen is elders op deze pagina opgenomen. 2. Het verzoek tot contributiebetaling over 1984 zal de leden inmiddels bereikt hebben. De daarop over 1983 ontvangen toeslag ten behoeve van de Verzamelingen heeft een verheugende opbrengst ge had, waarvan de gevers inmiddels be richt hebben ontvangen. 3. De in het laatste nummer van het Zeeuws Tijdschrift aangekondigde ver koping van overschotten uit de Zelan dia Illustrata is voor het overgrote deel geslaagd. Voor nadere inlichtingen over het restant wende men zich eventueel tot het bureau. 4. Het blijkt, dat de completering van het laatste deel van de Encyclopedie van Zeeland door onvoorziene omstandig heden vertraging ondervindt. Ook tot haar spijt heeft het bestuur moeten be sluiten de redactiecommissie ter wille van de kwaliteit van het werk meer tijd te gunnen. 5. Ook in 1984 is het Zeeuwsch Genoot schap bij voldoende voorintekening voornemens twee nieuwe uitgaven in de „Werken uitgegeven door het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen" te doen. Nadere informatie over deze uitgaven alsmede de mogelijk heid tot voorintekenen vindt u in het bij dit nummer gevoegde intekeningsfor mulier. Nieuwe leden. Per 1 januari 1984 zijn als lid van het Ge nootschap toegetreden: 1. A. Bergshoef, Middelburg 2. F. A. Boom, Burgh-Haamstede 3. Mevr. H. A. Boom-de Keizer, Burgh-Haamstede 4. Drs.J. Boter, Middelburg 5. J. van den Braak, Koewacht 6. C. F. de Bruyn, Vlissingen 7. D. Crans, Middelburg 8. Ir. P. A. Davidson, Middelburg 9. C. D. Demmenie, Serooskerke (Sch.) 10. C. M. Dijkhuis, chirurg, Nisse 11. Mevr. C. de Dreu-de Koster, Middelburg 12. Mevr. S. J. Eysbroek-Abma, Vlissingen 13. G. W. Eyssens, 's-Heerenhoek 14. N. Filius, Kortgene 15. Mr. E. Frieling, Zierikzee 16. H. W. Göbel, Vlissingen 17. Ing. J. I. Hennekeij, Breskens 18. Mr. H. M. den Hollander, Cadzand 19. Mevr. M. den Hollander-Faro, Cadzand 20. Walter Kakebeeke, Breda 21. Ing. J. Keessen, Middelburg 22. Mevr. P. C. Kodde, Diemen 23- P. van der Maas, Kats 24. M. Meijs, Middelburg 25. C. Ockeloen, Terneuzen 26. W. J. Phaff, Middelburg 27. D. Pott Hofstede, Hilversum 28. W. P. Rentier, Middelburg 29. Drs. A. Saman, Westdorpe 30. P. Scheele, Heinkenszand 31. J. F. M. J. Scheffers, Vlissingen 32. Ir. C. P. van der Slikke, Amsterdam 33. Mevr. P. A. Sloof-Spijker, Colijnsplaat 34. Mr. E. G. M. Smit, Middelburg 35. J. P. S. A. Thomaes, Hoofdplaat 36. Mr. R. A. Vegter, Middelburg 37. Mevr. drs. J. Th. Verhees-van Meer, Gerona (Sp.) 38. W. Verspuy, Middelburg 39. M. Vinke, Middelburg 40. Mr. drs. J. A. de Visser, Middelburg 41. Mevr. G. de Vries-Hommes, Oostburg 42. C. Th. A. van Waterschoot, Oostburg 43. L. M. van der Weele, Colijnsplaat (gemeente Kortgene) 44. J. de Zeeuw, Hoek LEZINGENPROGRAMMA EERSTE HELFT 1984. donderdag 19 januari Juridische Werkgroep. „Het Nieuw Burgerlijk Wetboek en de rechtspraktijk". Mr. G. J. de Groot zal de effecten van de invoering van het Nieuw Burgerlijk Wetboek behandelen aan de hand van concrete wetswijzigingen. Abdij 11, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. donderdag 19 januari Natuurkundig Gezelschap. Prof. dr. A. E. van Voorthuizen, Academisch Ziekenhuis Leiden, spreekt over Nuclear magnetic resonance in de medische diagnostiek. De Schakel, Bachtensteene 14, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. maandag 23 januari Werkgroep Theologie. Prof. dr. Rochus Zuurmond over de „Materialistische exegese". Abdij 11, Middelburg. Aanvang 19-30 uur.

Zeeuws Tijdschrift | 1984 | | pagina 34