mededelingen 35 donderdag dinsdag woensdag dinsdag donderdag maandag dinsdag dinsdag woensdag donderdaf donderdag 2 februari 7 februari 22 februari 28 februari 1 maart 12 maart 13 maart 3 april 11 april 12 april 10 mei Werkgroep Geologie. Presentatie van de verzameling Zeeuwse fossiele schelpen, aangelegd door de Werkgroep (deze verzameling, die in eigen beheer zal blijven, is samengesteld om door de leden te gebruiken bij het determineren van hun vondsten). Balans 17, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep Historie en Archeologie. Lezing door ing. K. J. J. Brand uit Hulst over „Het ont staan en de ontwikkeling van de Hont en de Westerschelde". Abdij 11, Middelburg. Aanvang 19-30 uur. Natuurkundig Gezelschap. Prof. dr. F. H. Lopes da Silva, Biologisch Centrum, Universiteit van Amsterdam, spreekt over „De fysiologische grondslag van het geheugen". De Schakel, Bachtensteene 14, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Dr. Decavele, stadsarchivaris van Gent zal spreken over de „Eenheid en scheiding in (Zeeuwsch)-Vlaanderen in de 16e eeuw". Burgerzaal van het stadhuis te Oostburg. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep Geologie. Lezing doorj. Geys, Antwerpen, over geologie en palaeontologie van Israël. Abdij 11, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep Theologie. Da. Bé Ruys uit Berlijn-Dahlem. „Dialoog met het marxisme". Abdij 11, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Dr. H. Thoen, verbonden aan het Seminarie voor Archeologie van de Rijksuniversiteit te Gent houdt een lezing met als onderwerp „Het land van Waes en de Vier Ambachten in de Romeinse tijd". Wordt toegelicht met dia's. Burgerzaal van het stadhuis te Hulst. Aanvang 20.00 uur. Natuurkundig Gezelschap. Drs. F. Willems, Sterrenkundig Instituut, Universiteit van Am sterdam. Houdt een lezing over het „Astronomisch onderzoek met de Iras-satelliet". De Schakel, Bachtensteene 14, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Juridische Werkgroep. Mr. G. H. J. van Hoof, wetenschappelijk hoofdmedewerker van het Europa Instituut, spreekt over „De betekenis van het Europees Verdrag van de Rechten van de mens voor het Nederlands recht". Abdij 11, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep Geologie. Dr. Paul Sondaar, Loenen a/d Vecht, zal het hebben over de evolutie van de olifanten. Abdij 11, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Het programma voor deze avond staat nog niet vast; het zal worden bekendgemaakt op een van de voorafgaande bijeenkomsten.

Zeeuws Tijdschrift | 1984 | | pagina 35