de open universiteit in zeeland 203 de raad, van de Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Bibliotheek en het Contactcentrum Onderwijs-Arbeid. Daar in de nieuwe kommissie geen plaatsen meer zijn ingeruimd voor af zonderlijke onderwijsinstellingen in Zeeland, is de Nutsacademie niet meer direkt vertegenwoordigd. Ook heeft de kommissie weer een onafhankelijke voorzitter. Voor het ambtelijk secreta riaat draagt voortaan de Open Universi teit zorg, o.a. om aan te geven dat de kommissie een plaats bekleedt in deto- taalstruktuur van de Open Universiteit. Iszo'n advieskommissietoch nieteente licht orgaan? Adviezen worden toch niet automatisch overgenomen? Dat is waar. Als de adviezen evenwel worden bepaald door deskundigheid, betrokkenheid en bevoegdheid, wordt het moeilijk ze te negeren. Dan wordt namelijk niet allereerst rekening gehou den met de interesse van Heerlen of Middelburg, dan zijn het de belangen van de studenten die centraal staan. Via hen kun je daarna pas gaan denken aan het belang van de beide andere groepe ringen. Dit alles overziende lijkt de brede sa menstelling van de Advieskommissie weinig reden tot zorg te geven. Epiloog Inmiddels is de Open Universiteit een aantal weken in bedrijf. De eerste stu denten hebben zich aangemeld, de eer ste studiebegeleiders zijn aangesteld, de eerste studiegids is uit en het eerste kursusmateriaal (dat er zeer aantrekke lijk uitziet) werd verzonden. Er zijn beloften voor de toekomst. Het zijn evenwel de studenten die die toekomst waar moeten maken. Wij wensen hun en daarmee de Open Universiteit, het regionale centrum en de Advieskommissie daarbij alle suc ces! De consulent van het Zeeuwse Regiona le Centrum, drs. J. C. H. Vrijhof, verstrek te ons de meest recente gegevens (na melijk die per 9 november) over het aan tal Zeeuwse studenten, alsmede over differentiaties in dat bestand: Oriëntatiecursus Stadsrenovatie 14 Marketing 1 27 Oriëntatiecursus Cultuurwetenschappen 116 Letterkunde 1 14 Economie en Geld 17 Balans, Resultatenrekening en Adm. processen 10 Statistiek 1 43 Oriëntatiecursus Natuurwetenschappen 37 Scheikunde 1 2 Basiscursus Recht 200 Inleiding Privaatrecht 7 Inleiding Staatsrecht 31 Inleiding Strafrecht 6 Verkorte versie Inleiding Privaatrecht 1 Basiscursus Sociale wetenschappen 63 Inleiding Sociologie 12 Oriëntatiecursus Technische wetenschappen 25 Introductiecursus Informatica 34 Systemen en hun besturing 21 Totaal 680 De Zeeuwse Bibliotheek (Kousteensedijk, Middelburg) waarin ook de Open Universiteit een plaats krijgt.

Zeeuws Tijdschrift | 1984 | | pagina 3