ABONNEMENTEN 1985 De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland f 39,90 (inclusief f 1,90 btw), voor België frcs 715, in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een gehele jaargang: opzegging dient te geschieden vóór 1 januari. De prijs per los nummer bedraagt f 8,- (inclusief f 0,38 btw), frcs B 145. Voor toezending van losse nummers worden portokosten in rekening gebracht. Postrekening no. 480610, Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor redactie en boeken ter bespreking zende men aan: M. P. de Bruin, Spui straat 30, 4331 EX Middelburg, telefoon 01180-14508. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing teruggezonden, mits retourporto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerseweg 62, Middelburg, telefoon 01180-26365. Technische verzorging en lay-out: den boer middelburg/drukkers. BANDEN VIERENDERTIGSTE JAARGANG Bestellingen kunnen tot uiterlijk 31 maart 1 985 worden gedaan bij den boer middel burg/drukkers, Markt 51, die zich desgewenst ook gaarne met het binden zullen belasten. De prijs van de band bedraagtf 8,40, excl. btw, het inbinden kostf 20,60, excl. btw. INHOUD Willem van Oranje, een staatsman in de zestiende-eeuwse Nederlanden, prof. dr. M. Baelde1 Albertha Petronella (Bertha) Ogterop (1860-1936). Conservatrice van het Herbarium van het Zeeuwsch Genootschap en Middelburgs socialiste van het eerste uur, prof. dr. P. Smit3 De vesting Veere in de Franse tijd, H. Verwey 9 Over het tot stand komen van het Deltaboek: „De Nederlandse delta, een compromis tussen milieu en techniek in de strijd tegen het water", R. Peelen en P. van Dooren 18 David Henri Gallandat (1732-1782), één van onze „grote Zeeuwen", drs. C. M. Verkroost26 Ontmoeting, dr. C. W. C. van Beekom32 Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen 33 Illustraties: Algemeen Rijksarchief Den Haag (kaarten en tekeningen), Delta Insti tuut Yerseke, B. Hofmeester, Rijksarchief Zeeland Middelburg, Stiboka, Zeeuws Documentatiecentrum, van de schrijvers. Over de schrijvers. M. Baelde, hoogleraar Rijksuniversiteit Gent: P. Smit. hoogleraar Rijksuniversiteit Utrecht: H. Verwey, bouwkundige; R. Peelen, medewerker Delta Instituut Yerseke; P. van Dooren, wetenschapsjournalist „De Standaard", Brussel, C. M. Verkroost, medisch historicus; C. W. C. van Beekom, oud-hoofdingenieur directeur van de Provinciale Directie Rijkslandbouwvoorlichting Zeeland. Omslag: Leo de Bruin, grafisch ontwerper te Utrecht.

Zeeuws Tijdschrift | 1985 | | pagina 47