„nederland en Vlaanderen hebben elkaar en anderen veel te bieden" 123 Dat hier nog veei moet gebeuren moge blijken uit een enquête die onlangs door de Belgisch-Nederlandse Verenigingen in België en Nederland is gehouden on der de schoolgaande jeugd. Uit de resultaten kan de conclusie wor den getrokken dat de parate kennis over het buurland op een zeer laag peil staat en dat ook de onderlinge contac ten miniem zijn. Er is overigens wel een behoefte aan nader contact te constate ren. Het is naar mijn mening zaak de hele uitwisselingsgedachte zo concreet mo gelijk aan te pakken. Niet het volschrij ven van papieren en het aangaan van al lerlei overeenkomsten dient voorop te staan, maar het directe contact tussen Belgen en Nederlanders. De uitwisse ling is een levende zaak die onder brede lagen van de bevolking moet gaan le ven. Alle gelegenheden om het directe contact te bevorderen moeten dan ook worden aangegrepen. Als voorzitter van de Belgisch-Neder landse Vereniging Zeeland en als gede puteerde belast met o.a. de culturele uitwisseling zie ik deze dagen als een uitstekende gelegenheid om over een breed front wederom van eikaars cultu ren te proeven en meer begrip te krijgen voor eikaars aardigheden en eigenaar digheden. De activiteiten zullen verspreid over de Veerse Meer Dagen plaatsvinden. De activiteit, waarmee de Belgisch-Neder landse activiteiten geopend wordt, is de „Fototentoonstelling van Belgische en Nederlandse amateurfotografen met als thema „Water". Het West-Vlaams Verbond van Foto- en Diakringen, de Oost-Vlaamse Unie van Foto- en Diakringen en de Bond van Ne derlandse Amateurfotografen Vereni gingen rayon Zeeland hebben spontaan medewerking aan deze activiteit ver leend. Door dit eerste contact ten be hoeve van deze tentoonstelling is de behoefte aan nadere contacten ge groeid. Zo wordt een van de doelstellin gen van de uitwisseling namelijk het verbreden van de directe contacten, in dit geval tussen de leden van fotoclubs, bevorderd. Het doet mij dan ook een bij zonder genoegen deze tentoonstelling hier te mogen openen. Iedere provincie heeft 15 foto's ingeleverd. Een eerste blik op deze foto's heeft mij de indruk gegeven van een professionele kwali teit. Ik ben ervan overtuigd dat de be zoekers veel vreugde aan deze prachti ge foto's zullen beieven en ik hoop dat de eerste stap die op dit terrein nu is ge zet gevolgd mag worden door vele vol gende stappen. Ik wil hierbij graag de fotoverbonden en alle personen die eraan hebben meegewerkt om deze tentoonstelling te realiseren hartelijk bedanken. Ook wil ik het bestuur van de onlangs opgerichte Stichting promotie Veerse Meer danken voor het vele werk dat ver zet is om deze dagen te presenteren op een wijze zoals dit nu gebeurt. Met na me wil ik hier uitlichten de heren Van Geesbergen en Klip. Een dergelijke activiteit vraagt veel me dewerkenden. Ook het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap BLOSO heeft belangeloos bijzonderveel mede werking verleend, waarvoor onze dank. De Stichting Delta Cultureel die o.a. de ze kerk beschikbaar heeft gesteld, de gemeente Veere, de Vlaamse Vereni ging voor watersport, de Windsurfvere- niging Zuid-West Zeven, de landelijke Windsurfing Federatie uit Vlaanderen, De Zeilschool, de jachtclub Veere, Do meinen, rijkspolitie te land en te water, de stichting recreatiewerk Zeeland, de provincie Zeeland en vele anderen heb ben hun steentje bijgedragen om dit feest te laten slagen. Allemaal op deze eenvoudige maar niet minder welge meende wijze dank voor uw inzet en medewerking. Het is niet moeilijk om u nog geruime tijd over dit onderwerp te onderhouden. Ik denk echter niet dat u daarop zit te wachten en het verhindert u om het on derlinge contact waarvoor ik zo gepleit heb ook daadwerkelijk aan te vangen. Mijnheer Vermeulen, nogmaals dank voor uw komst en uw bereidheid deze dagen open te stellen. Het benadrukt de band tussen België en Nederland. Mijnheer de commissaris der koningin, mevrouw de burgemeester, alle aanwe zigen, dank voor uw komst. Dan verklaar ik nu de tentoonstelling voor geopend. De fototentoonstelling in de Grote Kerk te Veere duurt tot medio september.

Zeeuws Tijdschrift | 1985 | | pagina 5