meekijken in de zeeuwse „overheidskeuken" 7 beuren in de provincie, een onderzoek onder de Zeeuwse burgers zelf naar hun politieke betrokkenheid (resulterend in het rapport „Participatie in de provin cie"), het voorzien van statenvoorstellen van een populaire samenvatting, het ad viseren over inhoud en toepassing van inspraakprocedures, het invoeren van aanhef en slot op alle van de provincie uitgaande brieven, het invoeren van een cursus taalgebruik voor de provinciale ambtenaren en - last but not least - de invoering van de provinciale informatie rubriek „Abdijnieuws" in een aantal Zeeuwse huis-aan-huis-bladen en een nieuwsblad, alsmede de introductie van een uniforme stijl voor alle provinciale publikaties (briefhoofden, opdruk rap porten, advertenties enz.). Voorlichting, in brede zin, is ook op pro vinciaal niveau geen wondermiddel. Zonder die provinciale voorlichting zou de Zeeuwse burger ook wel een stil en gerust leven kunnen leiden. Burgers hoeven geen behoefte te hebben aan provinciale voorlichting. Maar als die behoefte er wel mocht zijn (uit noodzaak of om mee te kunnen leven met wat in de provincie gebeurt), dan moet de gewen ste informatie beschikbaar zijn. Dat met een feitelijke, eerlijke voorlichting de de mocratische meningsvorming en dus de democratie wordt gediend zal geen te genspraak ontmoeten. Geraadpleegde publikaties Het Dagblad, Robert Peereboom, Haarlem 1948. Openbaarheid, openheid, rapport Commissie he roriëntatie overheidsvoorlichting. Den Haag 1970. Openbaarheid van bestuur, mr. L. E. M. Klinkers, Den Haag 1974. De informatieplicht van de overheid, dr. H. Schel haas, Zwolle 1 979. Themanummer Bestuur, maandblad voor overheids- kunde, jrg. 3, nr. 9, oktober 1 984. Openbaarheid tussen gunst en recht, eindrapport evaluatiecommissie Wet openbaarheid van bestuur. Den Haag 1 983. Gevalsonderzoek Zeeland en verslag onderzoek per soonlijke beleidsopvattingen Zeeland, evaluatie commissie WOB, Den Haag 1 982. Hoe te werken met de Wet openbaarheid van be stuur?, informatie voor ambtenaren provincie Zee land, Middelburg 1982. Gidsje spelen rond een toren, G. A. de Kok, Zeeuws Tijdschrift 1 3e jrg. nr. 4, Middelburg 1963. Discussienota openheid, openbaarheid, voorlich ting, commissie ad hoe bestuur - bestuurden. Mid delburg 1 975. Instellingsbesluit en verslagen aan de staten, com missie bestuur - bestuurden. Middelburg 1 982. P. J. Meertens In het memoriam (1 985, nr. 6) zijn op p. 218 3e kol. twee regels weggevallen. Achter „Van 1 926 tot 1 930" komt „was hij werkzaam aan de Universiteitsbiblio theek te Utrecht, sinds 1930" en dan volgt „is hij secretaris van de Dialecten commissie" Het jaartal onder de bovenste foto p. 220 is 1 909 i.p.v. 1919. Beeldje van Ph. ten Klooster in de Kloostergang van de Abdij te Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1986 | | pagina 13