mededelingen 36 Uitreiking Prijspenning Genootschap De ledenvergadering van 11 december jl. had een feestelijk karakter door de presentatie en uitreiking van de nieuw vervaardigde prijs penning van het Genootschap. Dit projekt is reeds twee jaren geleden geannonceerd, maar nu eerst dank zij eigen initiatief en daadwer kelijke steun van de conservator munten en penningen drs. C.J. F. Klaassen gerealiseerd. Het eerste exemplaar werd door de heer Klaassen in de ledenvergadering aan voorzit ter J. Potteboom gepresenteerd, na een kort historisch overzicht van ontwerp, wijzigin gen en uitreikingen van penningen in de loop van de tijd. Het laatste exemplaar van de oude penning werd geslagen in 1898 voor Koningin Wilhelmina als protector van het Genootschap. Het bestaan van de stempels raakte in vergetelheid, tot de heer Klaassen ze enige jaren geleden in de Rijksmunt terug vond. Hernieuwd gebruik bleek bezwaarlijk wegens de grote diameter (6,5 cm). Daarom werd besloten tot heruitgave op een kleiner formaat. Hierna ging voorzitterj. Potteboom over tot de uitreiking van de eerste twee exemplaren aan de heer en mevr. drs. P. J. van der Feen en dr. W. S. S. van der Feen-van Benthem Jut ting uit erkentelijkheid voor het vele werk dat zij als conservatores en in andere functies voor het Genootschap hebben verricht. De heer Van der Feen sprak in een dankwoord zijn bijzondere erkentelijkheid uit voor dit verrassende eerbetoon. De Prijspenning Bijgaand een afbeelding van de nieuwe pen ning. De voorstelling is gelijk aan die van de penningen geslagen tussen 1770 en 1800, maar de uitvoering is modern, brilliant proof, mat op een glanzende ondergrond, waardoor de reliëfs prachtig aftekenen. Op de voorzij de de zeven vrije kunsten op een rots in Zee(land), op de achterzijde Minerva (godin van de wijsheid) met lauwerkrans en Vlissin- gen, waar het Genootschap werd opgericht, op de achtergrond. De uitvoering is in fijn zilver 925/1000, brilliant proof, diameter 38 mm. (de foto is voor de duidelijkheid iets groter). De penning zal enerzijds dienen als onderscheiding vanwege het Genootschap, maar kan ook worden aangekocht als verza melaarsobject, waarbij een eventueel batig saldo ten goede zal komen aan de numismati sche verzameling. De prijs bedraagt f 150,-. Bestellingen kunnen worden gedaan bij de administratie, Kousteensedijk 7, 4331 JF1 Middelburg, tel. 01180-30347. Voorzitter]. Potteboom reikt de penningen uit aan drs. P.J. van der Feen en dr. WS. S. van der Feen-van Benthem Jutting. (Foto Ruben Ore el) Conservator drs. C.J. F. Klaassen o verhandigt de penning aan voorzitter]. Potteboom (Foto Ruben Oreel)

Zeeuws Tijdschrift | 1986 | | pagina 42