philip en robert Sidney, gouverneurs van vlissingen 173 Philip Sidney Om nogmaals Huizinga te citeren: „Wanneer iemand mij zei: ik wenschte door te dringen in die latere dagen der zestiende eeuw, zou ik hem willen ant woorden: bestudeer het leven van Sid ney, dool met hem en denk met hem, en gij zult van zelve al het groote tegen ko men, wat die tijden bewogen heeft, en ge zult dat alles zien door een kristallen ziel heen. Ge zult met hem te Parijs zijn tijdens de Bartholomeusnacht; ge zult met de groote Hugenootsche publici sten: Languet, Duplessis Mornay, ver bonden smeden voor het heil der prote- stantsche zaak, ge zult met Sidney mo del zitten voor Veronese en peet staan over een zoon') van Willem van Oranje... En eindelijk, Nederlander, ge zult met hem beleven den strijd voor uw eigen vaderland." In het heuvelland van Kent, niet ver van Tonbridge, werd te Penshurst aan de Medway op vrijdag 30 november 1 554 Philip Sidney geboren, niet zonder ironie van de geschiedenis genoemd naar ko ning Philips II, gehuwd met koningin Mary. Niet zonder ironie want Sidney zou zich ontpoppen als vurig bestrijder van deze vorst. Toen Philips de dood van moet zijn: dochter. Sidney, die op 1 7 oktober 1 586 te Arn hem overleed, vernam, was zijn open baar commentaar met een mengeling van bitterheid en trots: „Hij was mijn petekind." Penshurst Place werd het home van de Sidneys in 1552. Het werd gebouwd omstreeks 1340 als een riddergoed - manorhouse - voor sir John de Pulte- ney, een rijke wolhandelaar en meerma- Noordzijde en ingang naar de Hall. Penhurst Place met in het hart de in alle Engelse architectuurboeken genoemde Hall (Baron's Hall), ca. 1 340. Stichter van het manorhouse was sir John de Pulteney. PI

Zeeuws Tijdschrift | 1986 | | pagina 19