vreemde elementen in de zeeuwse flora 64 Papegaaiekruid (bushalte bij Veere). weg liggen. In dat geval vallen ze onder de categorie adventieve planten (cate gorie 3). kweekt. De Geelrode naaldaar moet hier en daar (Ovezande, Middelburg, Vlissin- gen) eveneens beschouwd worden als verwilderd, maar dan uit teelt voor droogboeketten. Met het opzettelijk ingevoerde zaad ko men ook veel onkruidzaden mee van over de hele wereld. Duvekot betrekt haar artikelen uit landen van Australië tot Argentinië, van Brazilië tot Bulgarije en van Canada tot China. De oorsprong van de verschillende grassen kan dusver Inburgering De laatste twintig jaar zien we voor een aantal soorten echter een verschuiving van categorie 2 en 3 naar de groep van wilde planten (categorie 1Glad en Ha rig vingergras, Hanepoot, Groene, Geel rode en Kransnaaldaar, Klein en Straat- liefdegras zijn nu volledig ingeburgerd: zij planten zich elk jaar voort door mid del van zelf geproduceerd zaad. Aleppo- gierst is ingeburgerd om reden van het handhaven en uitbreiden met behulp van wortelstokken. Van enkele andere oorspronkelijk ad ventieve planten is een soortgelijk ge drag bekend. Het uit Amerika afkomsti ge Papegaaiekruid (Amaranthus retro- flexus) is vooral ingeburgerd langs spoorwegen, maar komt ook wei samen voor met de grassen in wegranden en dergelijke (Veere, Vlissingen, Terneu- zen. Sluiskil, Sas van Gent). Andere amaranten (Witte amarant, Basterda marant, Kleine majer) doen dit in minder sterke mate. Deze komen slechts plaat selijk voor in wegranden en meer in vaak met herbiciden behandelde boomgaar- Bedrijfsgebouwen Duvekot, Goes. Pluimgierst (kaai bij Duvekot, Goes).

Zeeuws Tijdschrift | 1987 | | pagina 26