Je moet het zwijgen J.C. van Schagen „je moet het zwijgen,, 82 Drie van de vier toespraken op het symposium volgen hierna. re kollekties. Het was zoveel dat het mo gelijk werd ook in Domburg, jaren Van Schagen's woonplaats, een kleine expo sitie in te richten, en wel in de Rabobank. Veel van deze schilderijen, etsen en li no's waren de laatste decennia niet meer publiekelijk te bezichtigen. Voor het overzicht van het literaire werk van Van Schagen kon voor een belang rijk deel geput worden uit de kollektie van de Zeeuwse Bibliotheek. Bovendien werd veel uniek materiaal in bruikleen afgestaan door het Letterkundig Mu seum in Den Haag. Dames en Heren, nadat in Rotterdam het eerste deel van het Archief ten doop werd gehouden, in Veere het tweede deel het licht zag, vindt vandaag de afronding van dit belangrijke projekt in Middelburg en Domburg plaats. Ik hoop dat de tentoonstellingen in de komende zes weken, en het volledige Archief uiteraard veel langer, een groot publiek mag laten kennismaken met de zo veelzijdige J. C. van Schagen. Daar toe verklaar ik de exposities nu graag voor geopend. Op 2 mei 1987 werd 's middags in het Badpaviljoen te Domburg een Van Scha- gen-symposium gehouden waar het der de deel van Archief Van Schagen werd gepresenteerd. Na het symposium werd de naamgeving onthuld van de Boule vard Van Schagen door mevrouw Jo van Schagen-Wezenaar, weduwe van de op 77 april 1985 op 92-jarige leeftijd over leden kunstenaar. De naamgeving was een eerbetoon van de gemeente Dom burg. Op 2 mei verscheen door de goede zorgen van redactrice mevrouw Francis- ca van Houtum-van Vloten een speciaal Van Schagen-nummer van het „Dom- burgsch Badnieuws met onder meer niet eerder gepubliceerde poëzie en proza. TENTOONSTELLINGEN Zeeuwse Bibliotheek Rabobank MIDDELBURG DOMBURG 2 mei-13 juni 1987 2mei-13juni 1987

Zeeuws Tijdschrift | 1987 | | pagina 4