Zelden Ryst de dopeling(e) heet naar de dominee! 181 woonte, om de eerste dopeling(e) naar de dominee te vernoemen, tot het verleden. NOTEN: Dhr. P. Roelse te Westkapelle. 2) De belangrijkste geraadpleegde bronnen op het Rijksarchief in Zeeland zijn: - Klapper Geboorten van de Gemeenten op Walcheren, behalve Middelburg, Vlissingen en Veere (1811-1843); - Klapper Geboorten, huwelijk en overlijden Westkapelle (1843-1892). 3) Het betreft hier een duidelijk afwijkend geval. Niet alleen het grote tijdverschil tussen het jaar van intrede en de datum van naamgeving, maar vooral het feit dat ds. J. Grims reeds in 1825 naar Serooskerke vertrokken was en dus niet meer aan de HervormdeGemeenteWestkapelle was verbonden. LITERATUUR. Alphen, M. W. L. van. Nieuw kerkelijk handboek om vattende al de door den staat gesubsidieerde prote- stantsche kerkgenootschappen, 's-Gravenhage, 1909. Baart, K. Westkapelle, hare bevolking, Westkapel- sche dijk, Geschiedkundig en karakteriseerend be schreven, Middelburg, 1889. Rijcke, D. de. Huibert Jacobus Budding en zijn kring (1834-1839). Eene bladzijde uit de geschiedenis van de Afscheiding in Zeeland, uit de oorspronkelijke bescheiden. Middelburg, 1906. Biggekerke, waar ds. H. J. Budding d.d. 28 dec. 1 834 voor het eerst de doop bediende. - s „Onder de titel „Zelden Rust" organi seerden Vrouw en Werk Zeeland en het Zeeuws Dokumentatiecentrum een ten toonstelling over vrouwenarbeid in Zee land in de periode voor de tweede we reldoorlog. De tentoonstelling geeft een overzicht van beroepen die vrouwen in het nabije verleden uitoefenden. Op die manier wordt een beeld geschetst van de zeer gevarieerde werkzaamheden die door vrouwen werden verricht in landbouw, industrie, visserij, handel, onderwijs, dienstensektor en huishouden. Met de tentoonstelling wordt beoogd een aanzet te geven tot verder onder zoek naar het leven en werken van vrou wen in Zeeland in het verleden. De expositie wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek van 22 september tot en met 30 november1987. In de loop van 1988 zullen gedeeltes van de ten toonstelling op diverse plaatsen in Zee land te zien zijn." Inlichtingen: mw. M. E. Jongejan (01180-30339).

Zeeuws Tijdschrift | 1987 | | pagina 29