archeologische kroniek van zeeland over 1986 186 van een donkergrijze, met reliëfs versier de beker uit de Romeinse Tijd. De beker houdt het midden tussen terra sigillata en terra nigra. Een brede zone van de wand is versierd met dierfiguren, rozet ten en boogvormige ornamenten. Hij is vermoedelijk vervaardigd door potten bakker EBURUS in Lavoye in de Argon- nen, Noordoost-Frankrijk en dateert uit het eind van de 2de of het begin van de 3de eeuw A.D.9). Het potje is door de vinder aan het Zeeuws Museum ge schonken. Colijnsplaat (afb. 1 0) Evenals vorig jaar is er wederom een al taar gewijd aan de Romeinse godin Ne- halennia opgevist. De vondst werd op 16 mei gemeld door ROB-correspon- dent en gemeentearchivaris van Goes L. J. Abelmann. Het altaar werd begin mei omhooggehaald door schipper Minne- boo van de Kortgene 2, die hem vervol gens heeft geschonken aan het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Van het altaar is alleen de onderste helft be waard gebleven. Opmerkelijk is dat het vlakke gedeelte boven de sokkel, waar doorgaans de naam van de dedicant en de godheid staan vermeld, geen tekst (meer?) aanwezig is. Boven het vlakke gedeelte is nog net de aanzet tot de nis zichtbaar met de voeten van de godin en de poten van haar hond. De zijkanten van het altaar dragen beide de voorstel ling van een offertafeltje. Een vergelij king met fragmenten in het Rijksmu seum van Oudheden in Leiden leverde helaas geen passende stukken op. Zowel van het altaar dat vorig jaar is gevonden als van het hier besproken altaar is door Dr. C. J. Overweel uit Leiden het ge steente gedetermineerd. Beide altaren zijn gemaakt van Nivelsteiner-zand- steen. Ontsluitingen van Nivelsteiner- zandsteen treft men aan langs de Rijn in Duitsland bij Herzogenrath, Frechen en Bergheim bij Keulen. Colijnsplaat Op uitnodiging van D. Roos, voorzitter van de Stichting Behoud Onderwater- schatten Zeeland, werd op 27 april een tocht gemaakt naardeNehalennia-vind- plaats in de Oosterschelde. Doel was om met behulp van goede plaatsbepalings- apparatuur, een sidescan, een onderwa tervideocamera en duikers een indrukte verkrijgen van de toestand waarin de vindplaats zich bevindt nu de Ooster- scheldewerken hun voltooiing naderen en de stroomsnelheid is afgenomen. De vrees bestond dat door aanzanding de

Zeeuws Tijdschrift | 1987 | | pagina 34