mededelingen heruitgave plattegrond goliath zaterdag 16 oktober: Werkgroep Muziek Stanley Hoogland zal werken van o.a. Beet hoven, Schubert en Weber op de Zierervleu gel ten gehore brengen. Stanley Hoogland is docent piano en Hammerklavier aan het con servatorium te Den Haag. Hij vormt een duo met de violiste Vera Beths en heeft onlangs plaatopnamen gemaakt van de sonates van Dussek. Kloveniersdoelen, Achter de Hout tuinen 30, Middelburg. Aanvang 20.30 uur. STUDIEDAG „BOUWEN IN HET VERLEDEN" Op 21 november aanstaande houdt de Werk groep Historie en Archeologie zijn 3e Histo rische Studiedag over het onderwerp Bouwen in bet verleden, studiedag rondom het handboek voor de bouw- en waterbouwkunde van de Veerse stadsbouwmeester Adriaan Bommenee 1685- 1697). Aanleiding voor dit onderwerp is de uitgave van genoemd handschrift als deel 4 in de serie Werken van het Genootschap, welke werd voorbereid door een projectgroep van de Werkgroep Historie en Archeologie. De inhoud van het handschrift, het zogenaamde Testament Bommenee, was uitgangspunt voor de onderwerpen voor de lezingen. Als spre kers zijn bereid gevonden: Ir. W. Annema, Technische Universiteit Delft, Leven en Werk van Adriaan Bommenee. Prof. dr. C. L. Temminck Groll, Technische U niversiteit Delft, Het oude ambacht en de mo derne restauratietechniek. Prof. ir.J. F. Agema, Technische Universiteit Delft, De waterbouwkunde in de 18e eeuw. H. Janse, Rijksdienst voor Monumenten zorg, Monumenten in Zeeland; wat bewaard bleef en verloren ging. Daarnaast zullen twee films over de restaura tie van monumenten worden vertoond. De studiedag wordt gehouden in het gebouw van de Pedagogische Academie te Middel burg, Kruitmolenlaan 60, nabij het NS Sta tion. Aanmelding kan uitsluitend geschie den door storting van het inschrijfgeld ad f 25,- op giro 3719924 ten name van Werk groep Historie en Archeologie, Vroonland- seweg 3b, Kapelle. Wij hopen velen van u op deze studiedag te mogen begroeten! drs. L. Zoodsma, secretaris. Jaarboek 1985 Geen voorraad meer van het Archief 1985. Willen leden die bereid zijn hun exemplaar af te staan contact opnemen met de administra tie. Hartelijk dank!

Zeeuws Tijdschrift | 1987 | | pagina 47