de laatste veerdienst tussen de „eilanden" en een nieuwe verkeersschakel 126 Vlak voor de opening van de weg op de Philipsdam. Een uitgave van de NV Streekvervoer Zuid-West-Nederland. Wel moet herin nerd worden aan de totstandkoming van de Grevelingendam in 1 965, die Schou- wen-Duiveland aan Goeree-Overflakkee koppelde en daarmee een rechtstreekse verbinding met de Randstad realiseerde. De Zeelandbrug werd 15 december 1965 opengesteld. Aan het isolement van Schouwen-Duiveland kwam een eind. De gevolgen voor de veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder openbaarden zich geleidelijk al deden zich door het toenemend toerisme in de tweede helft van de jaren zestig nog wachttijden voor van vier tot zes uur. Op den duur begon nen de tekorten op het veer zo zwaar te wegen bij het bestuur van de NV Streek vervoer Zuid-West-Nederland, die de RTM had overgenomen, dat het over woog de dienst op te heffen. Protesten hadden tot resultaat dat besloten werd de pont te laten doorvaren tot het openstellen van de weg over de Philips dam in 1 988. Het definitieve einde van de tramlijn kwam in 1 953 ten gevolge van de watersnood. De weg over de Philipsdam Voor de officiële opening van de weg over de Philipsdam maken Kotvis en ik een tochtje over de dam. We moeten wachten want er moet aan enkele sche pen door de sluis passage worden ver leend. Dat geeft Kotvis de gelegenheid enkele foto's te maken. We keren terug naar het restaurant op de Grevelingen dam waar een select gezelschap verblijft om per bussen naar de opening van de weg over de dam vervoerd te worden. We laten ons door Rinus Antonisse in lichten die in zijn „De kroon op het Del taplan" (1 985) de Philipsdam beschrijft. In 1974 geeft de Commissie Klaasesz aan dat bij de beveiliging van het Oos- terscheldegebied met een doorlatende dam compartimentering noodzakelijk is. Een speciale commissie geeft daarvoor een aantal modellen aan waarvan er uit eindelijk drie overblijven. Twee jaar later kiest de regering voor een comparti- Gedeputeerde J. D. de Voogd zet vis uit in de Krammer. De eerste bus van de lijndienst Tholen-Oude Tonge.

Zeeuws Tijdschrift | 1988 | | pagina 8