'WkMst over dijken op deltahoogte, grenspalen en de stichting van een dorp 179 Grenspaal 269^ op de dijk tussen Prosper- en Hed- wigepolder niet ver van Prosperdorp. Jaartal 1905. Prosperpolder officieel door de staat er kend. Acht dagen later verwachtte bis schop Stillemans van Gent Florimond van Haelst in zijn appartementen. Daar aangekomen begroette de bisschop hem met „Mijnheer de Pastoor van Pros perpolder". Zijn benoeming was een feit. Monseigneur sprak met hem o.a. over de bouw van een nieuwe kerk. Na een ge sprek van een uur kwam de pastoor naar buiten als een gelukkig en opgeruimd man. „En hoe kon het anders: ik was toen pas 34 jaar oud en ik was een pastoor van 800 zielen, en dat een uur afstand van mijn familie, en op een parochie waaraan ik hoopte en droomde de beste Grenspaal 269c bij het gehucht Muggenhoek. Jaar tal 1905. krachten van mijn leven te wijden". De inhaling en installatie van de nieuwe pastoor vond op luisterrijke wijze plaats op 1 5 april 1 907. Aan het eind van de maand kreeg Gustaaf Feremans, die al van 1904 af als koster had dienst ge daan zijn officiële benoeming. In de loop van het jaar hield de pastoor zich bezig de middelen te beramen voor de tot standkoming van de nieuwe kerk. De nieuwe kerk Op nieuwjaarsdag 1908 deelde Van Haelst aan zijn parochianen mee dat hij dit jaar hoopte de plannen te kunnen la- Grenspaal 270 op de dijk tussen Saaftinge- en Pros perpolder met het jaartal 1843. ten opmaken voor de stichting van kerk, pastorie en kerkhof. De pastoor hield zijn woord: nog in de zomer werden de plannen voor het kerkhof opgemaakt door Henri Rijckaert, architect en bouw kundige, terwijl die voor de kerk zijn ont worpen door Jules Goethals, architect te Aalst. Op 2 september 1909 werd aan de pastoor de goedkeuring overhandigd voor de bouw der kerk. Dit feit werd kor- tetijd later gevierd doorvlaggentooi aan al de huizen van de parochie en door ka nongebulder na de eerste mis en hoog mis om de naburige parochianen duide lijk te maken dat Prosperpolder in feest stemming was. Nog in dezelfde maand

Zeeuws Tijdschrift | 1988 | | pagina 17