wie schrijft daar? 187 Aarnout de Bruijne aan de bundel Win ter lijkt het wel van J. G. Elburg, die ook twaalf tekeningen erbij leverde, en aan de uitgave van een opmerkelijk gedicht van Sjoerd Kuiper. Een volgende uitgave bestaat uit een bundel gedichten van de uit Zeeuwsch- Vlaanderen afkomstige Emmy Crebol- der. Zij publiceerde eerder de bundel De Salamender Is Over Land Vertrokken, (Ravensberg Pers, 1 979) met gedichten die bijna allemaal teruggaan naar de jeugd van de dichteres in Zeeuwsch- Vlaanderen. De literaire wereld kan het blijkbaar niet zonder tijdschriften stellen. Vooral voor dichters en schrijvers van korte verhalen en essays is het tijdschrift een onont beerlijk podium. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat een blad als Ballustrada is ontstaan. Het eerste nummer verscheen in april 1 987 en het werd aangekondigd als „een houvast voor de literaire Zuid wester". Ook dit blad werd in het begin door de redactieleden eigenhandig gemaakt: met een stanleymes sneed men de raampjes uit het omslagkarton. Momen teel ziet het blad er professioneel uit met bijdragen van André van der Veeke, Ro nald Verstraaten, interviews van Willy de Houck, en teksten van verschillende uit Zeeland en Vlaanderen afkomstige auteurs. Eveneens in 1987 verscheen het blad letstelezen, met als initiatiefnemer Al- bert Verburg uit Vlissingen. Het blad profileert zich als een cultureel magazi ne en het neemt naast berichten en arti kelen over beeldende kunst, ook literaire bijdragen op. De redactie streeft ernaar om in het begin van 1 989 te komen met een nummer vol bijdragen van Zeeuwse Bodem. Een opmerkelijk Zeeuws initiatief was Teletekst Literair, een literaire rubriek op teletekst. Meer dan twee jaar lang wer den dagelijks door de NOS te Hilversum en de BRT te Brussel literaire teksten uit gezonden op de respectievelijke num mers 411 en 666. De doorgaans origi nele teksten waren voornamelijk afkom stig van Noordnederlandse en Vlaamse auteurs. 62 procent van de uitgezonden teksten bestond uit gedichten, hetgeen voor een deel bepaald werd door de be schikbare ruimte van het beeldscherm. Uit cijfers is gebleken dat gemiddeld 1 500 personen (van de 720.000 poten tiële teletekst-kijkers) de rubriek dage lijks bekeken. Dank zij een bijdrage van het Ministerie van WVC en de inspan ningen van het Poëzie Centrum te Gent, dat tevens deel uitmaakte van de redac tie, was het mogelijk dit experiment op Studiedag over kinderboeken in het Provinciaal Hof te Brugge, april 1988. Tweede van links: Wim Hofman; tweede van rechts: gedeputeerde van Zeeland B. Ventevogel. cu ltuur-magazine

Zeeuws Tijdschrift | 1988 | | pagina 25