3 SëgïS' essaiiye! a 3 RBS^yyn liillii1 R W BETJE WOLFF wie schrijft daar? 188 eng fa Stedelijk Museum werd een tentoon stelling ingericht die de aandacht ve stigde op haar leven en werk en op Vlissngen in de achttiende eeuw; scho len hielden zich bezig met een brief- schrijfproject en het instuderen van een toneelstuk over het leven van Betje Wolff; er werd een conferentie georga niseerd en een literaire wandeling door de stad samengesteld. Deze begint bij de plaats waar het geboortehuis van Betje Wolff heeft gestaan en voert langs andere geboortehuizen van Bellamy, Van Schagen, Coosje Busken, Pisuisse en langs plaatsen die een rol spelen in boeken van Nederlandse auteurs als Re- ve, Hotz, Warren, Oosthoek, Den Doo laard, Verhagen en vele anderen. De wandeling wordt beschreven in een bij het VVV verkrijgbare folder. Tijdens het Straatfestival, een jaarlijks terugkerend festival in Vlissngen, drukte de kunstenaarsgroep Mass Moving deze zomer op groot formaat teksten af van Nederlandse auteurs, o.a. van Elburg, Leeflang, Campert, Peypers. De Stichting Literaire Activiteiten Zee land in Middelburg organiseert regel matig lezingen voor een groeiend pu bliek. Dit jaar staan op het programma Wannes van de Velde, die liederen uit het Antwerps Liedboek gaat brengen, de internationaal bekende illustrator Erich Carle, als ook Adriaan van Dis. Vorig jaar had de stichting veel succes met lezingen van Annie Cohen-Solal en Herman Pleij. Heel druk bezocht werd de literaire dag voor de jeugd, waaraan au teurs en illustratoren zoals Midas Dek kers, Burny Bos, Joke van Leeuwen en vele anderen hun medewerking verleen den. Tenminste 2000 kinderen amu seerden zich in de Zeeuwse Bibliotheek. Om de aandacht van de kinderen voor het boek te vragen zijn veel jeugdafde lingen van bibliotheken actief. Regelma tig organiseren zij lezingen en voorlees- middagen, teken- en opstelwedstrijden, etc. Ook de Werkgroep Kinderboek te Middelburg spant zich hiervoor in. Zij brengt dit jaar (nu al voor de vijfde maal) een dubbele kinderboekenkrant uit: In verband met het 75-jarig bestaan organiseert de Bibliotheek Vlissingen een festival op 21 oktober. te zetten. Onlangs is in een rapport aan het Ministerie van WVC het resultaat geëvalueerd. Het Poëzie Centrum is van plan, met ondersteuning van deTaalunie de periodiek voort te zetten. Er worden echter om de aandacht van het publiek te vragen voor literaire za ken. Op de voorgevel van een huis aan de Nieuwendijk te Vlissingen bevinden zich sinds kort vier objecten van roestvrij staal. Bij nader inzien blijken het afbeel dingen te zijn van een zich langzaam openvouwende envelop. De kunstenaar Jan Haas, die deze serie heeft ontwor pen, verwijst hiermee naar het werk van Elisabeth Wolff-Becker, met name naar de briefroman Saartje Burgerhart, haar bekendste werk. Op 24 juli 1988 werd het kunstwerk onthuld, precies 250 jaar na de geboorte van de schrijfster. Vlissingen herdacht dit feit met een reeks activiteiten. In het

Zeeuws Tijdschrift | 1988 | | pagina 26