mededelingen 195 VERKOOP PRENTEN Door aankoop van grotere kavels ten behoe ve van de Zelandia Illustrata zijn thans weer enige niet-Zeeuwse prenten voor verkoop beschikbaar: 1. Pentekening door Dirk van Gelder (1907-....) met voorstelling van de kust van Taormina. Vraagprijs f 250,-. 2. Houtsnede door Jan Wittenberg (1886- 1963) met voorstelling van een jonge ek ster. Vraagprijs f 50,-. HERDENKING JOHAN DE BRUNE Herdenking Johan de Brune Dit jaar is het 400 jaar geleden dat de Zeeuw se raadspensionaris en literator Johan de Bru ne geboren werd. De Werkgroep Historie en Archeologie had het voornemen in dit kader met enige leden van de landelijke Werk groep 17e eeuw een historische studiedag te organiseren, maar heeft hier door een te groot deficit op de studiedag in 1987 vanaf moeten zien. De De Brune-herdenking wordt nu door de andere initiatiefnemers georganiseerd en wel op zaterdag 26 november aanstaande in het Cen traal Museum te Utrecht. Op het programma staan de volgende bijdra gen: drs. J. H. Kluiver: De ambtelijke loopbaan van johan de Brune. dr. W. J. op 't Hof: De godsdienstige ligging van johan de Brune. mw. drs. M. J. van der Wal: De Brune's taalgebruik en het ontstaan van de stan daardtaal. drs. JJ ansenDe poëticale opvattingen van johan de Brune, bezien in relatie tot enkele voorgangers en tijdgenoten. mw. drs. P. Koning: Het gebruik van spreekwoorden door johan de Brune de Oude en jan de Brune de jonge. prof. dr. K. Porteman: De Brune's „Emble mata". Opgave voor deze studiedag is mogelijk door storting vóór 11 november a.s. van f 12,50 (entree, koffie/thee) of f 20,- (entree, lunch, koffie/thee) op postgiro 759426 t.n.v. W. A. Hendriks, Pieter de Hooghlaan 67 te Hilver sum. Het programma en verdere gegevens worden dan toegezonden.

Zeeuws Tijdschrift | 1988 | | pagina 33