mededelingen 234 treft u een fmkulier aan, waarmee u zich voor de colleges kunt inschrijven. Inschrijving vindt plaats naar volgorde van binnenkomst der formulieren. Wilt u zich vooral aan de inschrijfdatum hou den? Namens het organisatiecomité: drs. A. M. P. Kaashoek. EEN WERKGROEP SOCIALE WETENSCHAPPEN Sinds een aantal maanden zijn enige perso nen bezig de mogelijkheden na te gaan om te komen tot de oprichting van een Werkgroep Sociale Wetenschappen binnen het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. Dit initiatief komt voort uit de behoefte om een zekere beoefening van de sociale weten schappen in Zeeland te bevorderen en be paalde onderwerpen die actueel zijn, en van algemene interesse voor de beoefenaren van het vak in de provincie Zeeland aan de orde te stellen. De maatschappelijke problemen en ontwikkelingen in Zeeland interesseren immers een breder publiek dan alleen de offi ciële beleidsmakers en ambtenaren. De initiatiefnemers willen het hele terrein van sociale wetenschappen in aanmerking nemen, zowel de sociologie zelf, als ook de politicologie, sociale geografie, sociale psy chologie, culturele antropologie, met uitlo pers naar recht. Nadrukkelijk richten zij zich ook tot economen en sociaal historici. Beoe fenaars van deze richtingen werken in allerlei instellingen in Zeeland. Ook valt te denken aan de groep personen die zich niet, of niet meer, beroepshalve met sociale wetenschap pen bezighoudt. Een probleem lijkt dat de werkterreinen en interesse-gebieden zeer uiteenlopen. Echter, juist door de toegenomen specialisatie is er sprake van een gebrek aan communicatie tus sen de diverse sociaal-wetenschappelijke dis ciplines, en zou een dergelijke werkgroep mede kunnen bijdragen tot overdracht van waardevolle kennis, en het vergroten van in zicht in eikaars vakgebieden. Ook is de gedachte geopperd om het pro bleem- en studiegebied dat vroeger met „Le vend Zeeland" werd aangeduid bij de a.s. werkgroep onder te brengen, voor zover het al niet wordt bestreken door de huidige op zet. Een groot aantal onderwerpen op het ge bied van milieu, planologie, infrastructuur enz. krijgt daardoor kans op aandacht. An derzijds zouden ook geïnteresseerden wor den aangetrokken, die zaken van actuele pro blematiek willen bespreken en bediscussië ren. Binnen het Genootschap leeft de gedachte om aan werkgroepen goede levenskansen te geven. Volgens een recent beleidsplan moet beoefening van wetenschap via werkgroepen bevorderd worden. Daar komt bij de wens om de jonge wetenschappen meer aan bod te laten komen. Het hoeft geen betoog dat bei de aangehaalde beleidslijnen parallel lopen met het streven van de initiatiefnemers. Het is mogelijk om bij een eerste start van een Werkgroep Sociale Wetenschappen raad en steun te krijgen vanuit de universiteiten. Met name Dr. C. Cruson van de Subfaculteit van de Erasmus Universiteit Rotterdam heeft zijn medewerking al toegezegd. De Commis sie Universitaire Contacten die relaties heeft met Rotterdam, Wageningen en Tilburg kan een bemiddelende rol spelen. Het is de bedoeling van de initiatiefnemers om spoedig te komen tot een projectgroepje dat de wagen op de rails moet gaan zetten. Het gaat daarbij oni het verzamelen van na men, het uitwerken van een plan voor lezin gen en andere aktiviteiten, en dergelijke. Ondergetekenden hopen dat het tot een Werkgroep Sociale Wetenschappen zal ko men. Belangstellenden wordt verzocht con tact op te nemen. Zowel morele als praktische steun wordt ten zeerste op prijs gesteld. Contactpunten: E. F. Molendijk-Dijk, Spanjaardstraat 29, 4331 EN Middelburg, tel. 01180-26793. P. L. Schoonheim, Vlissingsestraat 10, 4331 KV Middelburg, tel. 01180-15939. p/a Secretariaat Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap, Kousteensedijk 7, 4331 JE Mid delburg (alleen schriftelijk). LEZINGEN woensdag 18 januari 1989 Nederlands Klassiek Verbond in Zeeland. Lezing door prof. dr. J. M. Hemelrijk van Universiteit van Amsterdam over: „Griekse vazen" met dia's. Restaurant „De Huifkar", Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. woemdag 18 januari 1989 Natuurkundig Gezelschap. Lezing door prof. dr. G. Frens van het laboratorium voor fysische chemie van de T.U. Delft over: „Grensvlakscheikunde: tussen chemie en in dustrie". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. vrijdag 17 februari 1989 Natuurkundig Gezelschap. Lezing door dr. H. Kelder van het KNMI te De Bilt over: „Ozon in de atmosfeer". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. maandag 27 februari Werkgroep Theologie. Lezing door drs. J. Bouwer, gereformeerd predikant te Vrou wenpolder over: „De verhouding tussen kerk-theologie en sociaal-economische ver houdingen in Zuid-Afrika". - Tweede lezing van een serie rond het centrale thema: „In hoeverre bepaalt de economie het gezicht van kerk en christendom". Aanvangstijd: 20.00 uur. Plaats wordt nader bekend gemaakt. Inlich tingen via tel. 01180-26793. dinsdag 14 maart 1989 Werkgroep Theologie. Lezing door dr. Schuurman, gereformeerd predikant, over „Leven of dood", enkele beschouwingen over de verhouding tussen economie en theologie. Derde lezing uit de serie rond bovenge noemd thema. Aanvang: 20.00 uur. Plaats wordt nog nader bekend gemaakt. Inlichtingen via tel. 01180- 26793. woensdag 22 maart 1989 Natuurkundig Gezelschap. Lezing door dr. V. Icke van de Sterrewacht van de R.U. Lei den over: „De kleinste deeltjes en de grootste knal". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. donderdag 23 maart 1989 Nederlands Klassiek Verbond in Zeeland. Lezing door dr. E. Ch. L. van de Vliet, Uni versiteit van Groningen, over: „Het onbe kende Kreta" met dia's. Restaurant „De Huifkar", Middelburg. Aan vang: 20.00 uur.

Zeeuws Tijdschrift | 1988 | | pagina 36