VAN DE REDACTIE omroep zeeland: tot nut van het algemeen 7 In het voormalige gemeentehuis van Oost- en West- Souburg wordt de Omroep Zeeland gevestigd. (Foto: Jaap Wolterbeek). Goes, Kapelle, Middelburg en Vlissingen aanbiedingen gedaan en wel respectie velijk het voormalige zusterhuis St. Joanna, het kantoor van de oude veiling, de buitenplaats Toorenvliedt en het voormalige gemeentehuis, later wijk centrum, van Oost- en West-Souburg. Zoals gemeld heeft het algemeen be stuur voor het laatste gekozen. Eerder was al afgevallen de voormalige water toren in Souburg. Het vermelden waard is nog dat al in het begin van de jaren zeventig de gemeente Middelburg plannen gereed had liggen voor een regionale omroepstudio in de daarvoor uit te breiden Concert- en Ge hoorzaal. Programma Het programma van Omroep Zeeland - op de frequenties 101,9 MHz (Goes) en 97,8 MHz (Zeeuwsch-Vlaanderen) - zal een zeer gevarieerd karakter hebben. Het informatieve gedeelte zal naar ver houding de meeste aandacht krijgen. In een programmaschets van de ZCR in de nota „Regionale omroep in Zeeland - perspectieven" wordt als uitgangspunt genoemd het feit dat een regionale om roep een vorm is van massacommunica tie. Daarin dient de informatieve functie een duidelijk accent te krijgen: nieuws uit de regio, actualiteiten, weerberichten (mist, gladheid, storm, weerbericht ge richt op toeristen en watersporters), ver keersinformatie, regionale agenda (bij eenkomsten en vergaderingen, sport wedstrijden en - manifestaties, concer ten en toneelvoorstellingen), marktbe richten. Een tweede programmacatego rie kan „bevordering cultuur" heten: uit zendingen over dorp, stad en streek, mu ziek, programma's voor minderheden, geschiedenis, dialect, sport enz. Het signaleren en begeleiden van veran deringen is een derde groep van onder werpen. Daartoe kunnen worden gere kend commentaren, documentaires, discussies in gemeenteraden en provin ciale staten, inspraakprocedures en der gelijke. Het educatieve aspect levert een vierde programmasoort op: informatie over scholingsmogelijkheden, onder steuning vormingsactiviteiten, volwas seneneducatie, kunstzinnige vorming enz. Samenvattend kan aan het eind van dit artikel worden geconcludeerd dat Om roep Zeeland bij een goede en evenwich tige programmavoering kan uitgroeien tot een instelling „tot nut van het alge meen". Met instemming van het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift zijn tot de redac tie toegetreden: drs. MariiesJongejan, hoofd van het Zeeuws Documentatie centrum, en drs. Jan van Damme, journalist, verbonden aan de Provinciale Zeeuwse Courant. Van huis uit zijn zij historici, afgestudeerd resp. aan de Eras mus Universiteit te Rotterdam en de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Eindredacteur M. P. de Bruin gaat met ingang van 1 mei 1989 de redactie ver laten. Zijn medewerking begon met een publicatie in de eerste jaargang (1950-1951) van het Zeeuws Tijdschrift, in 1966 werd hij redacteur, in 1978 eindredacteur, in het eerste nummer van de eerste jaargang wordt als doel stelling genoemd: verbreiding van kennis omtrent Zeeiand en zijn bewoners; het biedt daartoe populair gestelde, wetenschappelijk verantwoorde verhan delingen De redactie verklaart dit in de inleiding nader: Wanneer wij op de omslag verklaren, dat het blad artikels in populaire vorm zai brengen, bedoelen wij daarmee niet de gemakkelijk leesbare vorm te kiezen, die enige inspanning overbodig maakt. Onze opzet is veeleer, de iezer kopie aan te bieden, die enige blijvende waarde bezit en daardoor verdient, herlezen te worden. Zo doende, hopen wij van Zeeiands vrienden tevens vrienden van het tijdschrift te maken

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 13