OVER BOEKEN Prentbriefkaarten illustreren een fase in de ontwikkeling van toerisme en recreatie in het begin van deze eeuw. Voor de Melktent te Domburg staat links badman Sinke. Vervolgens kaarten met strandgezicht en vertrek stoomtram te Domburg. De stoomtram betekende toch weer een verandering in het landschap. Walacria. Een kroniek van Walche ren. Uitg. Heemkundige Kring Wal cheren, 1987. Prijs f 24,90 (leden f 19,90). Het leek erop dat de Heemkundige Kring Walcheren zich zou scharen in de rij van kringen in Zeeland, die naast hun mede delingen een jaarboek laten verschijnen. Het leek, want na verschijning van bo venstaande kroniek haakte de Heem kundige Kring als uitgever af. De redak- tie echter wil nu op eigen titel de uitgave voortzetten. Wij hopen dat het haar lukt, want de Heemkundige Kring zag er fi nancieel geen brood in. De eerste kroniek is een goede start ge weest: een themanummer waarin land schap, flora, fauna en landbouw centraal staan, omkranst door bijdragen over stad en dorp, recreatie en landinrichting op Walcheren met competente auteurs als A. P. de Klerk, Van Haperen (planten groei), Smulders (vogels), Sanderse (landbouw), Bosch (landschapsbouw), Herremans (stad en dorp), Vaessen (re creatie) en Busser (landinrichting). Als ruggesteun een even competente redak- tie: W. G. Beeftink, C. F. Bos, A. P. de Klerk, D. Noorlander-van der Lee, C. H. J. Peters, A.Teunisen P. W. Sijnke namens de Heemkundige Kring. Dit jaarboek, naar we hopen een blij vertje, is een echte kroniek geworden in deze zin dat vastgelegd wordt wat ont staan is na de herverkaveling (40 jaar geleden begonnen) en wat er gaat ge beuren met de op handen zijnde ruilver kaveling. Het geheel wordt voorafge gaan door een verhandeling van prof. dr. D. P. Blok, die, alles overziende, de voor keur geeft aan zijn verklaring van de naam Walcheren als „een vochtige zandrug". Tot slot van zijn betoog: „Wa lacria kan op goede gronden worden ge lijk gesteld met wat wij nu Walcheren noemen en de naam is dus een uitste kende titel voor een uitgave van de Heemkundige Kring Walcheren". „De Wete" - het kwartaalblad van de Heemkundige Kring - bevat wetens waardigheden voor een grote kring van lezers. Het zijn aansprekende artikelen en mededelingen, die menig lezer veel vreugde verschaffen door de „schok der herkenning" of het gevoel er weer iets „bij" te hebben geleerd. Het is over het algemeen licht te verteren kost, waarbij Melktent. Strand.

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 37