mededelingen 35 stuur ook in het komende jaar veel goeds. Een dertigtal nieuwe leden werd be noemd. Verschillende bestuurs- en commissiele den werden benoemd of herbenoemd. Mevr. E. A. Binkhorst, hoofdconserva tor, gaf een interessant overzicht van de recente aanwinsten van de Zelandia Illu- strata. Activiteitencommissie Sinds de aanvaarding van het beleidsplan in de algemene ledenvergadering van 8 juni 1988 zijn er een aantal activiteiten ontplooid, die veel tijd en aandacht vroegen en vragen. (Zie o.a. verslag algemene ledenvergadering van 14 december 1988). Het bestuur voelde steeds sterker de behoefte om zich, vooral in organisatorisch opzicht, te laten ondersteu nen door een commissie. Deze commissie zou de voornemens van het bestuur moeten omzetten in de praktijk. Te denken valt hier bij aan de voorbereiding en organisatie van nieuwe series colleges, het organiseren van een jaarlijkse genootschapsdag, lezingen, ex cursies en andere evenementen. Voor suggesties van de leden houdt de com missie zich aanbevolen. Het contactpunt is hierboven aangegeven. A. M. P. Kaashoek Werkgroep Geologie Excursies op 11 maart en 4,5,6 en 7 mei 1989. Speciale bijeenkomsten op 24 en 15 april 1989. Lezingen: Zie rubriek „Lezingen'' hieronder. Inlichtingen bij de secretaris,J. Gunst (adres en tel.nr.: Zie hierboven). Werkgroep Maatschappijwetenschap pen De oprichting van de Werkgroep Maat schappijwetenschappen is een feit: doordat 13 leden van het Genootschap zich bereid hebben verklaard om toe te treden tot de nieuwe werkgroep, is aan de enige formele eis voor de oprichting voldaan. Overige za ken (het kiezen van een bestuur, het opstel len van statuten etc.) vloeit uit het vorige voort. Het betreft hier zaken die maar heel enkelen ten volle zullen boeien. Van meer belang wellicht is de mededeling dat binnenkort een beleidsplan zal worden aangeboden, waarin de voornaamste lijnen van de koers voor een aantal jaren zullen wor den uiteengezet. Om meningen van belang stellenden en aanstaande leden te peilen zijn eind 1988 al twee informele bijeenkomsten belegd. Daarbij is een aantal principiële en praktische zaken onderwerp van discussie geweest. Verslagen van de bijeenkomsten op 3 november en 21 december zijn bij onderge tekenden op aanvraag verkrijgbaar. Verdere aktiviteiten van het eerste uur zijn het werven van meer nieuwe leden en de ver kiezing van een bestuur. Het is de bedoeling de leden optimale inbreng te geven in het programma, dat telkens voor één jaar wordt opgezet. Voor de invulling van het program ma wordt gedacht aan een of meer jaarthe ma's. Nadere mededelingen volgen. Geïnteresseerden worden vriendelijk uitge nodigd zich te melden bij één van de volgen de adressen: dr. P. L. Schoonheim, Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. 01180-30265 (privé 01180-15939); drs. E. F. Molendijk-Dijk, Spanjaardstraat 29, 4331 EN Middelburg, tel. 01180-26793. „Wintercolleges" Op het moment dat ik dit schrijf (13 januari 1989) is de inschrijftermijn nog niet verstre ken. Op grond van de aanmeldingscijfers mag ik aannemen dat beide series doorgaan. Daarover hebben degenen, die zich aange meld hebben, inmiddels bericht ontvangen. Bij het verschijnen van dit nummer van het Zeeuws Tijdschrift kunt u zich voor serie 2 nog inschrijven. Voor het programma etc. verwijs ik naar ons bureau of naar Zeeuws Tijdschrift, nr. 6 van jaargang 1988. Later hoop ik van deze colleges verslag te doen A. M. P. Kaashoek LEZINGEN vrijdag 17 februari 1989 Natuurkundig Gezelschap. Lezing door dr. H. Kelder van het KNMI te De Bilt over: „Ozon in de atmosfeer". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. vrijdag 17 februari 1989 Werkgroep Geologie. Lezing door drs. A. Oosterbaan, Den Haag over „Snelle vlees etende dinosaurussen, logge plantenetende dinosaurussen en bizarre vliegende reptie len". Abdij 11, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. maandag 27 februari 1989 Werkgroep Theologie. Lezing door drs. J. Bouwer, gereformeerd predikant te Vrou wenpolder over „De verhouding tussen kerk-theologie en sociaal-economische ver houdingen in Zuid-Afrika". Tweede lezing uit een serie rond het centrale thema: „In hoeverre bepaalt de economie het gezicht van kerk en christendom?" Drs. J. Bouwer is geboren in Zuid-Afrika, studeerde aan de universiteit van Stellen- bosch en was hulppredikant in de Neder duitse Gereformeerde Sendingskerk. Van wege het apartheidsregiem is drs. Bouwer sinds 3 jaar in Nederland. Schouwburg, Bolwerkzaal, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 10 maart 1989 Werkgroep Geologie. Lezing door dr. D. van Harten, Amsterdam over „De Middellandse Zee geologisch bekeken". Abdij 11, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. dim dag 14 maart 1989 Werkgroep Theologie. Lezing door dr. Schuurman, gereformeerd predikant, over „Leven of dood" (Beschouwingen over de verhouding tussen economie en theologie). Derde lezing uit bovengenoemde serie. Dr. L. Schuurman heeft theologisch onderzoek gedaan in Buenos Aires en in Kampen. Hij promoveerde op „Luthers Ethiek". Verder is hij voorzitter van Solidaridad. De Schakel, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. woensdag 22 maart 1989 Natuurkundig Gezelschap. Lezing door dr. V. Icke van de Sterrewacht van de R.U. te Leiden over „De kleinste deeltjes en de groot ste knal". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. donderdag 23 maart 1989 Nederlands Klassiek Verbond in Zeeland. Lezing door dr. E. Ch. L. van de Vliet, Uni versiteit van Groningen over: „Het onbeken de Kreta" met dia's. Restaurant „de Huifkar", Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. maandag 10 april 1989 Werkgroep Theologie. Lezing door M. P. de Bruin, historicus te Middelburg, over: „De historische ontwikkeling van de kerkge nootschappen in Zeeland tegen het licht van de economische vehoudingen in de provin cie". Vierde lezing rond het bovengenoemde cen trale thema. Schouwburg, Bolwerkzaal, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 21 april 1989 Natuurkundig Gezelschap. Lezing door prof. dr. H. Timmerman, vakgroep farmaco-

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 41