mededelingen 36 chemie van de VU te Amsterdam, over: „Nieuwe geneesmiddelen: zoeken en vinden of ontwerpen en bevestigen". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. vrijdag 26 mei 1989 Werkgroep Geologie. Lezing door A. Janse, Alphen a/d Rijn, over: „Vleugelslakjes in de strabigrafie". Abdij 11, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Uitreikingen Op 19 december 1988 reikte de voorzitter tij dens een ongedwongen bijeenmkomst in het prachtige stadhuis van Veere „Het testament Bommenee", deel 4 in de serie Werken van het genootschap, uit aan mevr. H. M. van Montfrans, burgemeester van Veere. In het stadhuis van Goes, dat er ook wezen mag, ontving op 20 december 1988 de loco burgemeester van Goes, de heer L. H. de Leeuw, uit handen van de voorzitter deel 5 in de serie Werken, getiteld: „Het stadhuis van Goes". De schrijfster, mevrouw Meta A. Prins- Schimmel, hield een instructieve causerie over haar geschrift. Als vriendelijke geste van het stadsbestuur mochten alle aanwezigen eveneens een exemplaar in ontvangst nemen. Ook deze bijeenkomst had een geanimeerd karakter. De Zeeuwse pers heeft aan beide evenemen ten aandacht geschonken. OPROEP Op het bureau komen nogal wat bestellingen binnen voor de Archiefuitgave van 1985. He laas zijn we door de voorraad heen. Als leden deze uitgave aan het genootschap ter beschikking willen stellen om anderen daarmee een plezier te doen, houden we ons zeer aanbevolen. De „schenkers" kunnen een vergoeding van f 20,- tegemoet zien. STUDIEDAG CULTUUR IN ZEELANDS GOUDEN EEUW De Werkgroep Historie en Archeologie or ganiseert in 1989 zijn 4e historische studie dag, en ditmaal draagt die een bijzonder ka rakter omdat de Werkgroep in 1989 vijfen twintig jaar bestaat. Er is dan ook voor deze gelegenheid een wat breder onderwerp gekozen. Omdat het in 1989 400 jaar geleden is dat Adriaen Pietersz. van de Venne werd geboren is voor het on derwerp aansluiting gezocht bij het werk van deze bekende schilder, illustrator en literator: Cultuur in Zeelands Gouden Eeuw (1572- 1672); studiedag naar aanleiding van het 400e geboortejaar van Adriaen Pietersz. van de Venne. Als sprekers op deze studiedag zullen optre den: Drs. M. van Vaeck, De culturele activiteiten van Adriaen van de Venne. Prof. dr. L. Strengholt, Letterkundig leven in Zeelands Gouden Eeuw. Drs. J. M. de Groot, Schilderkunst in Zeelands Gouden Eeuw. De Middelburgse Breughel-groep. Prof. dr. K. van Berkel, Wetenschapsbeoefening in Zeelands Gouden Eeuw. Drs. van Vaeck bereid een dissertatie over Van de Venne voor; Prof. Strengholt is hoogleraar Ned. letterkunde aan de VU te Amsterdam; Drs. de Groot is directeur van het Dordts Museum; Prof. van Berkel is hoogleraar Nieuwe Geschiedenis aan de RU Groningen. In samenwerking met de Zeeuwse Biblio theek richt de Werkgroep een kleine ten toonstelling in over het thema van de studie dag. De studiedag vindt plaats op zaterdag 22 april a.s. in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg. Deelname is mogelijk door storting van f 30,- op giro 3719924 ten name van Werkgroep Historie en Archeologie te Ka- pelle onder vermelding: studiedag 1989. Be gin april worden dan programma, consump tiebonnen e.d. toegezonden. Redacteur „Mededelingen van het Ge nootschap" in het Zeeuws Tijdschrift Voorlopig heb ik van de heer Kluiver de taak overgenomen om het genootschapsgedeelte van dit tijdschrift te redigeren. Daarvoor ben ik o.a. afhankelijk van wat le den, commissies en werkgroepen te melden hebben. Mag ik een beroep op u doen om vooral tijdig uw mededelingen aan mij door te geven? Voor het volgende nummer van het Zeeuws Tijdschrift is de „dead line": 10 maart 1989. Halverwege maart 1989 verwacht de eindredacteur, de heer M. P. de Bruin, de copy van het genootschap. A. M. P. Kaashoek 4461 LP Goes Patijnweg 24 tel. 01100-16887 Nieuwe prentbriefkaart Binnenkort verschijnt als nieuwe prentbrief kaart een fraaie afbeelding van de voormalige Vlissingse poort te Middelburg. Deze werd in 1873 gesloopt ten behoeve van de spoor weg en kanaalwerken. Het was een fraai bouwwerk dat de kunstenaarJac. Hollestelle inspireerde tot een winters sneeuwland schap. De poort is hiervan terzijde afgebeeld, gezien vanaf de Blauwedijk. De aquarel be vindt zich in deZelandialllustrata, deel II nr. 367. De uitgave vindt plaats ten bate van de verza melingen; met aankoop steunt u het begun stigersfonds voor de verzamelingen. Leden prijs f 0,90 per stuk. Bestelling kan plaatsvin den bij de administratie van het Genoot schap, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middel burg, tel. 01180-30347.

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 42