DR. W. S. S. VAN DER FEEN-VAN BENTHEM JUTTING WERD 6 FEBRUARI 1989 GEHULDIGD In het eerste nummer van het Zeeuws Tijdschrift jaargang 1965 schreef ik naar aanleiding van het afscheid van me vrouw Van der Feen als conservatrice van het Zoölogisch Museum te Amster dam op 17 december 1964, toen zij het eredoctoraat in de natuurwetenschap pen kreeg van de Justus Liebiguniversi- teit te Giessen, in de Zeeuwse kroniek het volgende: „Mevrouw Van der Feen zowel als haar echtgenoot, de zoöloog P. J. van der Feen, hebben beiden in vele opzichten sterke banden met Zeeland. Wij hopen, dat wanneer het echtpaar Van der Feen zich in maart in Domburg zal vestigen, het hun gegeven zal zijn nog veel op hun beider wetenschappelij ke terreinen te presteren. Zeeland zelf zal hierbij niet worden vergeten!" Zij zijn Zeeland inderdaad niet vergeten. Meestal in connectie met het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen konden zij, gezegend door een goede gezondheid, nog veel voor onze provincie doen. Toen drs. W. Los, directeur van het Instituut voorTaxono- mische Zoölogie te Amsterdam mij vroeg of er mogelijkheden voor huldi ging in Middelburg waren ter gelegen heid van haar 90ste verjaardag, was het antwoord niet moeilijk. Die huldiging zou namelijk gepaard gaan met de uit reiking van de legpenning van het Zoölo gisch Museum Amsterdam. Het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft het gastheerschap op zich geno men met het aanbieden van een receptie in de voorlichtingszaal en aangrenzende ruimte in het abdijcomplex. M.P.d.B. Drie sprekers hebben op 6 februari de lof gezongen van mevrouw Van der Feen: drs. W. Los, dr. H. E. Coomans, opvolger van mevrouw Van der Feen als conser vator van het Zoölogisch Museum, en mr. J. van Marion, voorzitter van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Drs. W. Los Het doet mij een plezier u nu eerst harte lijk te kunnen feliciteren met uw 90ste verjaardag. Deze bijeenkomst is georganiseerd om u, mevrouw Van der Feen, te eren met de legpenning van het Zoölogisch Museum Amsterdam. Laat ik iets vertellen over de aanleiding tot deze bijeenkomst. Daar voor duik ik in de geschiedenis. Mevrouw Van der Feen is geen onbekende voor ons instituut. Van 1919 tot en met 1964 was zij met een enkele onderbreking bij ons aangesteld, waarvan het grootste gedeel te a/s conservator van onze Ma/aco/ogi- sche (schelpenkundige) Afdeling. In deze periode heeft u uit eigen middelen een omvangrijke wetenschappelijke biblio theek opgebouwd. Voor veel hier aanwe zigen hoeft het geen betoog dat in ons vakgebied, de diersystematiek, een uitge breide bibliotheek zeer belangrijk is; zelfs belangrijker dan voor andere natuurwe tenschappen. Laat ik dit nader verklaren. Het Instituut voor Taxonomische Zoölo gie, waartoe het Zoölogisch Museum Amsterdam behoort, houdt zich bezig met vraagstukken verband houdende met evolutie en verspreiding van dier soorten, vraagstukken die met elkaar sa menhangen. Het Zoölogisch Museum be heert a/s wetenschappelijk museum in zijn collecties geconserveerde vertegen woordigers van de verschillende diersoor ten a/s bewijsstukken van de levende na tuur. Van deze miljoenen objecten moe- Mevrouw dr. W. S. S. van der Feen-van Benthem Jutting krijgt de legpenning uit handen van drs. W. Los. (Foto: Jaap Wolterbeek).

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 17