stichting monumenten waicheren '40-'45 109 Velen van u zullen het Walcheren van voor de oorlog hebben gekend, er af beeldingen van hebben gezien of er over hebben gelezen. Op 1 7 mei 1 990 hopen wij te herdenken dat vijftig jaar geleden met het bombardement van Middelburg de misère van Walcheren is begonnen. Dat moet geschieden door het plaatsen van vijf kunstzinnige monumenten op de meest markante punten. U kunt een bij drage storten op het bankrekeningnum mer van de Stichting Monumenten Walcheren '40-'45: Amrobank, giro 10.68.635, rekeningnummer 49.95.16.666. Ter wille van hen die de rampspoed van '40-'45 niet hebben meegemaakt, reca pituleren wij kort de voornaamste feiten: Rudi van de Wint, Den Helder. Plaatsing op de dijk of bij de kreek, Westkapelle Inundatie Veerseweg Zanddijk. Steef Roothaan, Rotterdam. Plaatsing bij Rammekens. David van de Kop, Dreischor. Plaatsing bij de jachthaven Oostwate ring, Veere. De Stichting Monumenten Walche ren '40-'45 die de acties leidt, bestaat uit de volgende personen: Drs. M. C. Verburg, voorzitter; lid van de Raad van State. Mr. Chr. G. J. Rutten, vice-voorzitter; burgemeester van Middelburg. Mevrouw M. E. G. Asselbergs-Tromp. J. C. Th. van der Doef; burgemeester van Vlissingen. Mr. J. A. Lantsheer; dijkgraaf van het Waterschap Walche ren. Verwoestingen bij het station in Vlissingen. Uitgenodigd zijn de volgende vijf beeldende kunstenaars Sigurdur Gudmundsson, Amsterdam. Plaatsing op de kop van de Burg, Middel burg. Mari Boeyen, Haarlem. Plaatsing bij de Nolledijk, Vlissingen. H. A. Maldegem; burgemeester van Westkapelle. W. J. Sanderse; loco-burgemeester van Veere. K. Scherphuis; directie PZC Holding. secretaresse: mevouw I. C. van Schaik, gemeente Westkapelle. Middelburg 17 mei 1940 Om ongeveer 1 3.00 uur, een uur nadat de vijand zijn hernieuwde aanval op de Sloedam had ingezet, greep hij Middel burg aan. Klaarblijkelijk wilden de Duit sers de verovering van Walcheren force ren door intimidatie met grof geweld - een methode die zij drie dagen tevoren op Rotterdam hadden toegepast. De Duitse artillerie bij Lewedorp was be gonnen met inschieten. Er brak een felle

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 31