17 als oprichters van de N.V. The Vitrite Works, autocraten en adepten van de vrijhandel, ontbrak het deze 1 Be-eeuw- se ondernemers aan begrip voor de ver anderingen in de sociale en economi sche verhoudingen na de eerste wereld oorlog. Eén van de vier stoommachines. Na afoop van de eerste wereldoorlog ontving de heer Boudewijnse een brief van Lord Hirst, die als Chairman van de General Electric Company een voorstel deed om gezamenlijk een fabriek van lampcaps in Engeland te stichten. Tijdens de oorlog had de Maatschappij Zeeland, dankzij de beheersing van de Noordzee door de Royal Navy, de leve ranties uit Middelburg naar Engeland kunnen veroveren. Lord Hirst wilde de toeleveringen aan de G.E.C. echter niet meer laten afhangen van overzeestrans- port. De reactie van de Vitrite-directie was niet positief. In zijn antwoord betoogde de heer Boudewijnse dat zich na de laat ste oorlog een toestand als door Lord Hirst gevreesd, niet meer zou voordoen en dat de vrije handel zich in Europa zou herstellen. Toen Lord Hirst aanhield, stelde de di rectie zulke extreme voorwaarden, zoals een gegarandeerde minimale winstuit kering, dat de G.E.C. wel van het plan moest afzien. Gedurende verscheidene jaren werd een regelmatige stroom van orders uit Enge land ontvangen, met als gevolg dat bij de directie de mening postvatte dat de G.E.C. zich bij de bestaande toestand had neergelegd, totdat opeens vanaf 1923 geen bestellingen meer werden geboekt. In Engeland was, met Ameri kaanse machines uitgerust, te Chester field de fabriek Lamp Caps Ltd. tot stand gekomen. Deze zou zich in de volgende jaren ontwikkelen tot een geduchte con current. Overtuigd van hun onaantastbare rech ten en exclusieve verantwoordelijkheid Het Ketelhuis.

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 19